Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pozri sa na svet inak! Cez prevrátené pozície.

Zmena uhlu pohľadu nám občas dokáže vyriešiť veľa zbytočných problémov a rozšíriť naše vnímanie sveta. Poďte to skúsiť cez jógu v novom videu.

Inverzné pozície
Prevracajú celý organizmus hore nohami voči gravitácii (bežnému spôsobu života). Prekrvia hlavu, tvár, mozog, natiahnu krčnú chrbticu. Pôsobia na stimulovanie štítnej žľazy (podpora metabolizmu), zvýšenie imunity, prekrvenie celého tela, jeho regeneráciu. Odstraňujú únavu, zápchu, tráviace problémy. Pôsobia blahodarne na návratnosť krvi z dolných končatín.

Menštruácia a prevrátené pozície
To, či by ženy mali alebo nemali robiť počas svojich dní inverzné pozície, je predmetom živej diskusie. Niektoré školy tvrdia, že v období menštruácie môžu viesť k endometrióze. Neexistujú na to však žiadne vedecké dôkazy. Pri podrobnejšom skúmaní vzťahu menštruácie a gravitácie nenašlo lekárske oddelenie NASA ani u žien v stave beztiaže žiadne zmeny. Skúsená jogínka Barbara Benaghová sa prikláňa k názoru, že pokiaľ nejestvujú presvedčivé dôkazy, že sú tieto polohy pre ženy v tomto období nevhodné, je to na individuálnom rozhodnutí každej ženy.

Kontraindikácie: problémy so štítnou žľazou, krčnou chrbticou, vysoký krvný tlak, glaukóm, ochorenie srdca.

Namaste. Adriana

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.