Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Projekt Levandulová pokračuje aj v roku 2023. Najkrajšie piesne Hany Hegerovej miera na východ!

Projekt Levandulová vlani zaznamenal ohromný úspech, a tak sa umelci na naliehanie fanúšikov rozhodli v ňom pokračovať aj tento rok. Najkrajšie piesne Hany Hegerovej a ďalšie dojemné šansóny z autorskej dielne Hapka – Horáček si tentoraz užijú fanúšikovia na strednom a východnom Slovensku.

Zuzana Kronerová, Richard Müller, Zuzana Mauréry a Lucia Šoralová s klavírnym sprievodom Petra Maláska zaspievajú v šiestich slovenských mestách od Trenčína až po Prešov. Nenechaj si to ujsť, prvý jarný koncert je už 31. marca.

Láska, smútok, radosť, životné pravdy… V šansónoch sú prítomné azda všetky ľudské emócie a aj preto pri ich počúvaní častokrát doslova mrazí. Piesne najväčšej česko-slovenskej šansoniérky Hany Hegerovej ožili vďaka projektu Levandulová a dych berúci zážitok si po veľkom vlaňajšom úspechu môžu tento raz dopriať fanúšikovia ďalších 6 slovenských miest. Jarné turné sa začne na východe, rovno pod Tatrami, v Poprade.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Úprimne, nedelím publikum na východniarov a západniarov. Teším sa na všetkých obyčajných obdivovateľov a poslucháčov pani Hegerovej. Ja som jedna z nich. Ale keďže môj otec pochádza zo Solivaru a v Košiciach začal svoju opernú karieru, kde som s ním často bola, táto časť turné bude pre mňa aj trochu nostalgická,“ vraví Zuzana Mauréry, ktorej zamatový hlas je ako stvorený na interpretáciu šansónov.

„Na východ sa i ja veľmi teším. Aj do Tatier. Poprad a Tatry totiž vnímam ako svoju rodnú hrudu. Navyše, v divadle Jonáša Záborského v Prešove a v divadle Cassia v Košiciach, som veľa rokov hrávala. Cítim sa tam dobre a mám k východniarom veľmi blízko,“ dopĺňa ju Lucia Šoralová, ktorá aktuálne žije v Česku.

Šansóny z repertoáru Hany Hegerovej a ďalšie nádherné piesne z dielne autorskej dvojice Petr Hapka – Michal Horáček budú okrem týchto dvoch výnimočných dám spievať aj Zuzana Kronerová a Richard Müller. Všetkých ich bude na klavíri sprevádza dlhoročný spolupracovník Hany Hegerovej, skvelý Petr Malásek.

„Hana Hegerová bola obrovská osobnosť a som rád, že jej aj takto môžeme vzdať hold a dokázať, že aj dva roky po smrti je stále v našich hudobných srdciach prítomná. O mne je známe, že mám šansóny veľmi rád, a tak ma kladná odozva publika na jeseň veľmi potešila. Verím, že to bude aj teraz podobné,“ dodáva Richard Müller.

Termíny koncertov:

31.03.2023 – Aréna Poprad, Poprad

01.04.2023 – Spoločenský Pavilón, Košice

02.04.2023 – Kino Scala, Prešov

14.04.2023 – Rates Aréna, Zvolen

15.04.2023 – PKO Nitra, Nitra

16.04.2023 – Dom Armády, Trenčín

11.05.2023 – Športová hala, Prievidza

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.