Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skladba Za rána za rosy v celkom novom šate: Vypočujte si novú verziu legendárnej skladby!

Štefan Štec a Peter Bič Projekt oživili skladbu Za rána za rosy, ktorú preslávil hlas Miška Dočolomanského.

Chalani po piesni Za rána za rosy siahli aj preto, že ich sprevádzala životom už od detstva a zbožňovali ju. Štefana k pesničke priviedla jeho mama, ktorá bola – podobne ako väčšina vtedajších žien – platonicky zaľúbená do herca Michala Dočolomanského. Singel dostal aj vizuálnu podobu. Klip sa nakrúcal v nádhernom prostredí Tatier.

„Túto skladbu zbožňujem už od malička, ešte od čias, keď moja mama – ako všetky mamy v tom čase – bola platonicky zaľúbená do Michala Dočolomanského. Vedel som, že raz si ju chcem zaspievať. Aj keď sa táto skladba vníma už skoro ako slovenská ľudová pieseň, nie je to tak. Má poľskú autorku Katarzynu Gantnerovú. V melodike piesne krásne cítiť hudobnú estetiku 70. rokov. Taký dobrý bigbít! Zároveň je tam veľmi vkusne vnesená ľudovosť, čo ma najviac priťahuje na tejto skladbe. K tomu všetkému sa mi skladba spája s letom a parádou tatranskou túrou v kosodrevine. A preto bol výber jasný,“ vysvetľuje Štefan Štec.


„Štefan ma oslovil a keďže som túto pesničku poznal, muzikál Na skle maľované sa mi vždy veľmi páčil, neváhal som. Bola to pre mňa výzva, ale hlavne sa mi páči, že sa Števo posúva aj do takýchto trošku iných hudobných vôd a myslím si, že mu to veľmi sadlo. Zvuk je súčasnejší, dali sme tomu trošku iný aranž, spieva tam aj naša speváčka Viktória a v zásade je to taký zvuk Peter Bič Project,“
upresňuje Peter Bič.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.