Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

POVINNÉ čítanie pre milovníkov TALIANSKEJ literatúry!

Odkiaľ je život dokonalý – tak znie názov najnovšej knihy talianskej autorky Silvie Avallone.

Zdá sa vám, že váš život je v troskách, že nemáte žiadnu budúcnosť? Ste na úplnom dne so silami a nevládzete? Nájdite si miesto, odkiaľ sa váš život bude zdať aspoň na pár minút prijateľný, ba možno dokonalý. Kniha od talianskej autorky Silvie Avallone patrí medzi svetové bestsellery a niet sa čomu diviť. Kniha je napísaná mimoriadne pútavo a chytí vás za srdce svojou úprimnosťou a surovosťou.

Adele žije na periférii Bologne a má len osemnásť rokov, keď sa v jedno skoré ráno vyberie sama na zastávku autobusu, s prasknutou plodovou vodou a kontrakciami, aby sa dostala do pôrodnice.

Je rozhodnutá dať dcéru na adopciu, pretože ju jej bývalý frajer Manu opustil a navyše sa ako drogový díler dostal do väzenia a ona chce pre svoje dieťa čosi lepšie než život na sídlisku Labriola, kde všetci prehrávajú už, keď sa narodia.

Tridsiatnici Dora a Fabio, naopak, patria do lepšej spoločnosti, majú krásny priestranný byt v historickom centre Bologne, ale po rokoch neúspešných pokusov o umelé oplodnenie sa ich manželstvo pre Dorinu posadnutosť dieťaťom rúca.

No je tu ešte aj Zeno: Adelin tajomný sused, ktorý ju každý večer pozoruje zo svojho balkóna, a zároveň Dorin študent. Zeno vníma všetky jemné, takmer neviditeľné hranice, ktoré oddeľujú mesto protagonistov od mesta vydedencov.

A všetkých spája jedna a tá istá túžba – nájsť miesto, odkiaľ by sa im život mohol zdať aspoň na chvíľu dokonalý.

Zdroj: inaque.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.