Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

ZASPOMÍNAJTE si s nami: Kdyby tisíc klarinetů a ďalšie legendy sa objavia na spoločnom albume!

Nádherné pesničky si budete môcť pustiť na jednom albume!

Pesničky z kultových hudobných filmov Kdyby tisíc klarinetů a Starci na chmelu vychádzajú na spoločnom albume. Oba muzikály boli nakrútené v roku 1964, Starci na chmelu v réžii Ladislava Rychmana mali premiéru v septembri 1964, Kdyby tisíc klarinetů v réžii Jána Roháča a Vladimíra Svitáčka o tri mesiace neskôr.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Snímky, ktoré kritika bez preháňania označuje za esenciu zlatých šesťdesiatych, zdobí skvelé obsadenie, podmanivá atmosféra, pozitívna energia a v neposlednom rade tiež celá plejáda piesní. Piesní, ktoré pozná niekoľko generácií a patria medzi najobľúbenejšie. V komédii Kdyby tisíc klarinetů si zahrali všetky hviezdy divadla Semafor z tej doby, medzi nimi Karel Gott, Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Hana Hegerová, Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Pavlína Filipovská či Karel Štědrý. Hlavnou speváckou postavou bol Karel Gott, jeho spev zaznie na albume až v deviatich piesňach,” uvádza v booklete k albumu vydavateľstvo Supraphon.

Nielen Karel Gott však mohol vďačiť filmom z roku 1964 za životné hity. Tereza z Kdyby tisíc klarinetů priniesla Waldemarovi Matuškovi víťazstvo v ankete časopisu Melodie o najlepšiu pieseň roku 1965. Pieseň Milenci v texaskách znamenala evergreen pre Karla Štědrého, ktorý ju spieval spolu s Josefom Zímom. Kapitáne, kam s tou lodí bola zase hitom pre Pavlínu Filipovskú. Pieseň Evy Pilarovej a Karla Gotta Dotýkat se hvězd patrí k najznámejším duetom českej pop-music, hitom bola aj pieseň Tak aby ste to věděla tria Hana Hegerová, Karel Gott a Waldemar Matuška. Jiří Suchý a Jiří Šlitr, ktorí boli výhradnými skladateľmi piesní pre Kdyby tisíc klarinetů, napísali úspešné songy nielen pre iných, ale i pre seba, tým najväčším bola Babetta.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

V prípade filmu Starci na chmelu tvorili skladateľský triumvirát Jiří Bažant, Jiří Malásek a Vlastimil Hála, ktorých doplnil textár a scenárista Vratislav Blažek. Tí skomponovali hity nielen pre Karla Gotta, Karla Štědrého a Josefa Zímu, ale tiež pre Janu Petrů. Z tohto filmu sa stali známymi piesne Život je bílý dům, Den je krásný, Kdyby sis oči vyplakala a Milenci v texaskách.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.