Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Slovenská skupina Korben Dallas vydala videoklip k skladbe Teória všetkého

Pozri si najnovší klip!

Korben Dallas vydal novinku Teória všetkého, ktorá pochádza z nového albumu a dočkala sa aj videoklipu! „Milujem čiernu hudbu, pretože dokáže úplne priamočiaro, bez mindrákov a s obrovskou energiou vyjadriť tie najhlbšie emócie, od najtemnejšieho smútku, cez najoddanejšiu nádej až po najvášnivejšiu lásku. To všetko niekedy aj v tej istej skladbe,“ povedal spevák a gitarista Korben Dallas Juraj Benetin.

„Cez koronu som mal obdobie, kedy som potreboval presne toto. A tak vznikla naša prvá skutočne gospelová pesnička,“ objasňuje.

Vypočuj si novú pieseň!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Mnohé naše skladby vznikajú na text, ale s touto to bolo naopak, Juro mi najprv poslal hudbu. Cítil som veľkú zodpovednosť, lebo na prvé počutie je to silná vec, ktorá v sebe nesie zakódované jasné posolstvo. Bola teda otázka, či sa ho aspoň čiastočne podarí zachytiť aj slovami,“ dopĺňa basgitarista a hlavný textár kapely Lukáš Fila.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Trochu sme sa báli, ako budeme Teóriu všetkého hrať naživo. Ocitli sme sa v trojčlennej zostave a táto nahrávka je postavená na zbore a doprevádza ho klavír, ktorý sme doteraz v zostave nemali,“ vysvetľuje bubeník Ozo Guttler. „Nakoniec to vyzerá tak, že bude patriť medzi vrcholy koncertov – Lukáš sa chopil klávesu a publikum je najlepší možný zbor. Je to niečo úplne iné, ale je to veľmi silný zážitok,“ dodáva.

Vokály v skladbe naspievali Katarína Bieliková, Helena Šabová a Kateřina Mojžišová, s ktorými skupina najintenzívnejšie spolupracovala v období predchádzajúceho albumu Bazén. Autorkou intímneho videa k pesničke je režisérka Lucia Pacek Halmová.

Zdroj: tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.