Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Legendárnu pieseň Zima na saniach zremixoval Robert Burian: Vypočujte si skladbu v novom šate!

Michal Dočolomanský skladbu naspieval v roku 1977. Dnes vychádza ako novinka.

Robert Burian prichádza s remixom legendárnej skladby Zima na saniach. Túto skladbu naspieval Michal Dočolomanský v roku 1977 a po prvýkrát sa na nosičoch objavila o dva roky neskôr. Od tej doby sa objavilo viacero verzií, tú tohtoročnú pripravil slovenský DJ a producent Robert Burian a hneď v dvoch verziách, pre rádiá a pre tanečné parkety.

Zima je jedným z mojich obľúbených ročných období a vždy mi premieta film z čias, keď som bol ešte dieťa a tešil som sa už len z toho, že napadol sneh. Tešil som sa, že je všetko krásne biele a jediné, čo som mal na starosti, bolo vytiahnuť sánky a vychutnať si úžasný detský svet, na ktorý budem vždy rád spomínať,“ povedal Burian a dodal:

Každá z týchto skladieb, ktorá vznikla v minulom storočí, bola jedinečná a tým, že ja doslova zbožňujem ten magický zážitok, ktorý mi tieto skladby zakaždým prinášajú, tak som sa rozhodol ich pripomínať v podobe remixov všetkým generáciám.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Legendárna bigbandová skladba s detským zborom patrí do kategórie, ktorá je pre Roberta Buriana na jednej strane veľkou radosťou, na druhej je to jedna z najnáročnejších remixových prác, akú si možno predstaviť.

Bigband je špecifický v tom, že každý jeden tón každého jedného nástroja musím pochopiť a spracovať tak, aby výsledok bol prejavom úcty voči pôvodnému autorom Pavlovi Zelenayovi a Tomášovi Janovicovi,“ vysvetlil producent. Aj s ohľadom na náročnosť prípravy prichádza remix krátko pred Vianocami.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.