Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Taylor Swift opäť valcuje!

Americké hudobné ceny sa udeľujú od roku 1973. Tento rok zahviezdila mladá speváčka Taylor Swift.

Americká speváčka Taylor Swift tak ako vlani aj tento rok ovládla udeľovanie Amerických hudobných cien (AMA). Ceny AMA sa udeľujú od roku 1973. Nominácie sa určujú na základe predaja albumov, fanúšikovia môžu o víťazoch hlasovať prostredníctvom internetu. V sále Microsoft Theater v Los Angeles bola v nedeľu večer vyhlásená za víťazku kategórií umelkyňa roka, najlepšia popová/rocková speváčka a za najlepšie hudobné video (cardigan), informovali agentúry DPA a AP.

Kanadský spevák Justin Bieber získal tiež tri ceny stal sa najlepším popovým/rockovým spevákom a spolu s country popovým duom Dan + Shay zvíťazil v kategóriách najlepšia country skladba (10 000 Hours) a najlepšia spolupráca.

Kanadský spevák a skladateľ The Weeknd získal v žánri soul/R&B ceny v kategóriách najlepší spevák, najlepší album (After Hours) a najlepšia pieseň (Heartless). Americká speváčka Doja Cat bola vyhlásená za najlepšieho nováčika a najlepšiu speváčku v žánri soul/R&B.

Odovzdávanie cien moderovala herečka Taraji P. Henson. Z dôvodu pandémie koronavírusu bola koncertná sieň poloprázdna. Na pódiu sa – fyzicky alebo prostredníctvom videospojenia – vystriedalo množstvo hviezd, vrátane Justina Biebera, Shawna Mendesa, The Weeknd, Katy Perry, Billie Eilish, Dua Lipa, Jennifer Lopez, Maluma či Megan Thee Stallion.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.