Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Paulo Coelho písal knihu. A potom ju zmazal. Dôvod vás prekvapí aj dojme!

Brazílsky spisovateľ Paulo Coelho vymazal pracovnú verziu knihy pre deti, ktorú pripravoval s americkým basketbalistom Kobem Bryantom, ktorý pred pár dňami zahynul pri leteckom nešťastí.

Podľa spisovateľa už toto dielo bez prispenia športovca „stratilo zmysel“.

Komerčne veľmi úspešný 72-ročný Coelho v pondelok oznámil, že s Bryantom, ktorý bol fanúšikom jeho románu Alchymista (1988), písal bližšie nešpecifikovanú knihu pre deti. Po tom, ako hviezda NBA v nedeľu tragicky zahynula v Kalifornii pri havárii vrtuľníka, sa rozhodol už rozpracované dielo vymazať.

„Bol si viac než skvelým hráčom, milý Kobe Bryant. Naučil som sa od teba mnoho. Okamžite vymažem pracovnú verziu, táto kniha už nemá zmysel,“ napísal Coelho na Instagrame len niekoľko hodín po tom, ako bola zverejnená správa o Bryantovej smrti.

Okamžite ho zaplavili prosby fanúšikov, aby knihu dokončil ako poctu Bryantovi, ktorý chcel, aby predmetná kniha ukázala znevýhodneným deťom, že prostredníctvom športu dokážu prekonať nepriazeň osudu.

Bryant, päťnásobný šampión NBA a dvojnásobný zlatý olympijský medailista, zahynul vo veku 41 rokov spolu so svojou 13-ročnou dcérou a ďalšími siedmimi osobami na palube vrtuľníka.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.