Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Leto sa pomaly, ale isto blíži. Na koncert kapely TEAM sa chystáte?

Kapela Team ohlásila po 3-och rokoch nové koncertné turné, ktoré umožní fanúšikom po celom Slovensku opäť si vychutnať nadčasové nahrávky. Na turné Habera & Team Tour 2019 nebudú chýbať najväčšie hity.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Turné sa začne za riekou Moravou a na Slovensko pricestuje kapela v druhej polovici júna. Koncerty sa začnú 20. júna v Prievidzi, ďalšími zastávkami budú 22. júna Nitra, 27. júna Poprad, 29. júna Martin a 4. júla Košice. Na záver, 9-teho novembra, vystúpi kapela na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

„V súčasnosti pripravujeme a vyberáme repertoár. Tak ako vždy chceme, pripraviť aj niečo, čo nebolo na tom predchádzajúcom turné, či už ide o výber pesničiek alebo úpravu niektorých do takej koncertnej podoby, ktorá bude odlišná od tej, ako ich poznajú fanúšikovia zo štúdiových nahrávok,“ uviedol pre médiá gitarista Dušan Antalík. „Okrem usilovného cvičenia pesničiek nás čakajú rokovania s firmami, ktoré budú zabezpečovať zvuk, svetlá aj personálne zabezpečenie turné, vytvorenie kompletného štábu ľudí, ktorý potrebujeme na to, aby všetko bolo tak, ako má byť a na čo sú už naši fanúšikovia zvyknutí. Dôležitou súčasťou bude aj príprava svetelného dizajnu,“ doplnil.

Samotné prípravy budú vrcholiť viac ako mesiac pred prvým koncertom na Slovensku. „Všetko vyvrcholí začiatkom mája, keď týždeň budeme v Třinci. Tam sme si prenajali halu, aby sme si komplet všetko naskúšali. Budeme mať aj to, čo poznajú divadelníci, teda generálkový týždeň. Ten zakončíme prvým koncertom, na ktorý nadviaže česká a moravská časť turné. No a potom sa už budeme tešiť iba na slovenské mestá,“ upresnil gitarista.

Dušan Antalík, rodák z Martina, autor hitov Malá nočná búrka, Ženská menom Panika, Ženy v bielom či Óda na tie cesty po tele založil skupinu v roku 1980. Nahral s ňou 10 štúdiových a dva koncertné albumy.

Zdroj: TASR; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.