Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Richard Müller a Fragile opäť na jednom pódiu!

V rámci turné plánujú navštíviť až 14 slovenských miest.

https://www.youtube.com/0cDtVaWUlbw

Slovenský spevák Richard Müller a skupina Fragile ohlásili termíny ďalších spoločných koncertov v rámci projektu Hlasy. Interpreti sa od 26. marca do 3. júna predstavia až v 14-tich slovenských mestách a vystúpia aj v českom Prostějove.

"Vzhľadom na to, že sú Hlasy veľmi populárne, usporiadatelia nás pozvali do miest, kde sme ešte nehrali. Keďže sme sa na tomto hudobnom projekte poriadne namakali, úprimne nás teší taký obrovský záujem," povedal hudobník.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na výber skladieb z albumov Hlasy (2013) a Hlasy 2 (2014). "Verím, že to bude pre ľudí novinka, pretože zaspievame výber toho najlepšieho z turné Hlasy 1 a 2. Veľmi dobre sa spolupracuje s ľuďmi, ktorých mám rád. Nielen, že si ich profesionálne vážim, ale sú to vskutku kamaráti," dodal spevák. Na koncerty, počas ktorých zaznejú Müllerove skladby bez použitia jediného hudobného nástroja, sa tešia aj Fragile v zložení Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. "Richard so sebou na pódium prináša vždy veľmi zaujímavú energiu. Richardov repertoár je skutočne bohatý, takže nie je v tomto zmysle o skladby núdza. V a cappellovej, teda vokálnej forme, chceme uviesť čo najviac nových spracovaní piesní," ozrejmil Braňo Kostka.

Niekoľkonásobný Zlatý Slávik v súčasnosti pracuje aj na novom albume a projekte 15 rokov bez Filipa. Pred sériou koncertov si s Fragile dajú zopár skúšok. "Samozrejme, stíham všetko. Toto je už nacvičený projekt, akurát si dáme niekoľko skúšok, aby sme to dotiahli k úplnej dokonalosti," vyjadril sa.

Termíny koncertov Richard Müller a Fragile:

26. marca – Levice, Športová hala

27. marca – Šaľa, bývalý Dom kultúry

9. apríla – Žiar nad Hronom, SPSA EBG – bývalý Dom kultúry

10. apríla – Tornaľa, Mestské kultúrne stredisko

11. apríla – Brezno, Mestský dom kultúry

29. apríla – Prostějov, Dom kultúry

11. mája – Nové Zámky, Dom kultúry – divadelná sála

25. mája – Dolný Kubín, Mestské kultúrne stredisko

26. mája – Námestovo, Dom kultúry

27. mája – Stará Ľubovňa, Dom kultúry

30. mája – Bardejov, Kino Žriedlo

31. mája – Snina, Mestské kultúrne a osvetové stredisko

1. júna – Vranov nad Topľou, Mestský dom kultúry

2. júna – Revúca, Mestské kultúrne stredisko

3. júna – Rožňava, Divadlo Actores

Zdroj: SITA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.