Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Film 50 odtieňov sivej si cez víkend pozrelo viac ako 100-tisíc ľudí!

Šteklivá snímka v návštevnosti prekonala upírsku ságu Twilight.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Film 50 odtieňov sivej, ktorý vznikol na motívy knihy E. L. James, si počas prvého víkendu na Slovensku pozrelo 108 094 diváčok a divákov. Snímke, ktorá bola do slovenských kín uvedená 12. februára, sa tak v návštevnosti podarilo prekonať upírsku ságu Twilight:Úsvit – 2. časť (2012). Tú si počas prvého víkendu pozrelo 94 197 návštevníkov a návštevníčok kín.

Autorka knihy sa inšpirovala úspešnou ságou Twilight

Príbeh bestselleru 50 odtieňov sivej sa sústredí na vzťah veľmi nevinnej študentky Anastázie Steelovej a multimilionára Christiana Greya. Autorka E. L. James pôvodne písala príbeh ako anonymná fanúšička upírskej ságy Twilight a postupne ho zverejňovala na fanúšikovských stránkach pod názvom Master Of Universe. Hlavné postavy sa volali rovnako ako tie z Twilightu – Edward Cullen a Bella Swan. James svoje dielo neskôr prepracovala, rozšírila, premenovala a rozdelila na tri časti. Román obsahuje šteklivé erotické scény s BDSM praktikami, s ktorými Anastázia súhlasí, aby mohla byť Christianovou partnerkou.

Knihy vyvolali búrlivú diskusiu plnú protichodných názorov, no medzi ženami sú mimoriadne obľúbené. Z trilógie sa na celom svete predalo už vyše 100 miliónov kópií. Všetky tri časti vyšli aj v slovenskom preklade. Vo filmovom spracovaní režisérky Sam Taylor-Johnson si zahrali Dakota Johnson, Jamie Dornan, Jennifer Ehle, Luke Grimes, Marcia Gay Harden, Max Martini či Rita Ora.

Zdroj: SITA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.