Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Najlepšie platený herec? Charizmatický George Clooney!

Za jeho bohatstvo však môže aj tequila.

Americkému hercovi Georgeovi Clooneymu patrí prvá priečka v rebríčku najlepšie platených hercov. Rebríčekkaždoročne pripravuje časopis Forbes.

Podľa neho zarobil Clooney za rok, od júna 2017 do júna 2018, viac peňazí, než sa doteraz podarilo akémukoľvek inému hercovi.

Clooneyho zárobky z filmového priemyslu však v tejto bilancii tvoria iba zlomok; väčšina jeho príjmov pochádza zo spoločnosti Casamigos, ktorá vyrába tequilu.

Clooney túto značku založil v roku 2013 (s dvoma ďalšími podnikateľmi) pôvodne preto, aby mali dostatočný osobný príjem vysokokvalitnej tequily. Vlani túto firmu odkúpila britská nadnárodná spoločnosť Diageo za miliardu dolárov.

"Ak by ste sa nás pred štyrmi rokmi opýtali, či máme miliardovú spoločnosť, nemyslím si, že by sme boli povedali áno," uviedol Clooney, ktorý sa v roku 2017 stal otcom dvojčiat.

Clooney (57), manžel britsko-libanonskej advokátky Amal Clooneyovej, ktorá sa špecializuje na medzinárodné právo a ľudské práva, je medzi milovníkmi nápojov najviac známy ako reklamná tvár švajčiarskej kávovej značky Nespresso.

Podľa magazínu Forbes predstavuje jeho príjem 239 miliónov dolárov.

Na druhom mieste skončil Dwayne Johnson so zárobkom 119 miliónov dolárov a na tretej priečke je Robert Downey Jr. so ziskom 79 miliónov dolárov. Najlepšie platenou herečkou sa stala Scarlett Johansson, ktorej zárobok je 40,5 milióna dolárov.

Zdroj, photo: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.