Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Kam sa musíte presťahovať, ak máte žiť v najlepšom meste na svete?

Austrálsky Melbourne po 7-ich rokoch kraľovania stratil svoju pozíciu mesta, v ktorom sa žije najlepšie na svete. Hlavné mesto štátu Viktória z trónu zosadila rakúska metropola Viedeň.

Vyplýva to z rebríčka, ktorý zostavila poradenská spoločnosť Economist Intelligence Unit (EIU).

Rebríček zahŕňa 140 miest z celého sveta a posudzuje v nich stabilitu, zdravotnú starostlivosť, kultúru, životné prostredie, vzdelávanie a infraštruktúru.

Po Viedni a Melbourne sa umiestnili Osaka (Japonsko), Calgary (Kanada) a Sydney (Austrália). Na šiestom až desiatom mieste skončili Tokio (Japonsko), Vancouver (Kanada), Toronto (Kanada), Kodaň (Dánsko) a Adelaide (Austrália).

Hamburg ako doposiaľ jediné nemecké mesto medzi najlepšími miestami na život na svete svoju pozíciu v prvej desiatke stratilo. Spolu s ním vypadli aj fínske Helsinki, austrálsky Perth a novozélandský Auckland. Nie však kvôli klesajúcej životnej úrovni, ale v dôsledku zlepšenia situácie v súperiacich mestách.

Na samom konci rebríčka skončil Damask (Sýria); pred ním sú Dháka (Bangladéš), Lagos (Nigéria), Karáči (Pakistan) a Port Moresby (Papua-Nová Guinea).

Zdroj: TASR

Photo: unsplash.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.