Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Adam Ďurica mení hudobný štýl: Vypočujte si jeho novinku Jazero

Adam Ďurica príde v piatok 20-teho apríla do Príjemného rána s Lukášom Pinčekom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Skladba JAZERO je prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, na ktorom Adam Ďurica posledné mesiace intenzívne pracuje. Plánuje ho vydať ešte tento rok.

Adam v nej svoju vytúženú berie k jazeru, kde ich príbeh pokračuje s pohárom vínka. Z melódie, ako aj zo samotného textu možno usúdiť, že jeho nový štýl je výživnejší a vyzretejší. To isté sa dá povedať aj o Adamovom novom imidži. Na coveri k singlu má na sebe koženú bundu a klobúk.

"V prvom rade chcem povedať, že som veľmi spokojný s tým, čo som doteraz vytvoril a za svojimi piesňami si stopercentne stojím. Ale tak, ako každý človek, aj ja sa chcem niekam posúvať a ďalej vyvíjať. S tým súvisí aj moja nová tvorba, ktorú najlepšie reprezentuje nová skladba Jazero, v ktorej mám aj nový image nadväzujúci na to, kde sa momentálne nachádzam a akú hudbu robím,“ prezradil Adam Ďurica o zmene vo svojom hudobnom štýle.

Hudba k piesni Jazero sa zrodila v Adamovej hlave. Melódiu aj tentoraz otextoval Vlado Krausz. Hudobnú produkciu a konečný aranžmán má na svedomí Matej Turcer.

Videoklip vznikol pod taktovkou Ondřeja Urbanca, s ktorým už Adam pracoval na viacerých svojich klipoch. Nakrúcal sa v malebnom prostredí plzenského kraja. Nechýbal priestranný ranč s dreveným zrubom, západ slnka nad jazerom, ušľachtilé kone, pes či iné zvery, ktoré umocňujú celkovú atmosféru príbehu.

V klipe si okrem Adama zahrali dve krásne herečky – červenovlasá Zuzana Velichová, brunetka Barbora Mottlová a usmievavý sympaťak Michal Suchomel.

Záver videa sa končí veľmi netradične. Kto by sa však tešili na Adamove pikantné scény, ostane sklamaný: On sám sa milostného trojuholníka nezúčastnil, pretože v klipe stvárnil rolu rozprávača príbehu.

Na záver Adam vyslovil želanie:

„Mám rád dobré víno, no najmä ak ho pijem s partiou dobrých ľudí. Práve preto vznikla aj táto pesnička. O nápoji bohov, ako sa inak vínu hovorí, už bolo zložených veľa krásnych a úspešných pesničiek. Verím, že aj moje Jazero bude jednou z nich.“

Zdroj: PR SPRÁVA; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.