Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Traja z piatich Britov pijú alkoholický nápoj, keď …

Ak sa neustále pokúšate odsúvať problém do úzadia, nezmizne.

Traja z piatich dospelých Britov sa po ťažkom dni odmenia alkoholickým nápojom, ktorý im pomáha vyrovnať sa s každodenným stresom

Ukázali to výsledky prieskumu spoločnosti YouGov a charitatívnej organizácie Drinkaware.

Výsledky prieskumu, ktorý na vzorke viac než 6-tisíc Britov vykonali na jar minulého roku, ukázali, že 38 percentám opýtaných Britov alkohol pomáha zabudnúť na problémy.

Až 58 percent respondentov uviedlo, že im alkoholické nápoje pomáhajú vyrovnať sa s tlakom každodenného života, 47 percent sa minulý rok napilo kvôli rozveseleniu a 41 percent respondentov vybralo možnosť, že alkohol im slúži ako nástroj na vyrovnanie sa s úzkosťou alebo depresiou.

Pre Lauru Willoughbyovú, ktorá v roku 2015 založila hnutie Club Soda – na pomoc ľuďom, ktorí sa snažia znížiť príjem alkoholu alebo s ním úplne prestať – nie sú výsledky prieskumu prekvapivé.

"Ak sa neustále pokúšate odsúvať problém do úzadia, nezmizne. Lepšie než vziať do ruky pohárik je – povedať si, že musím riešiť svoju úzkosť, duševné zdravie či stres," tvrdí Willoughbyová.

Podľa Elaine Hindalovej, výkonnej riaditeľky Drinkaware, si ľudia neuvedomujú, že alkohol nevplýva len na duševné, ale aj na fyzické zdravie. Spája sa s napríklad s kardiovaskulárnymi ochoreniami a určitými typmi rakoviny.

Zdroj: TASR

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.