Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Super: Na Slovensku sa točí nová rozprávka! :-)

Koprodukčnú česko-slovenskú rozprávku Čertovské pero (Čertí brko) nakrúcajú v týchto dňoch v prostredí slovenského skanzenu Vychylovka na Kysuciach.

Pod scenár filmu sa podpísali Robert Geisler a Tomáš Hodan, réžie sa ujal Marek Najbrt.

"Všetci si myslia, že peklo je miesto plné zlých démonov, ktoré človeka navádzajú na zlo. To sú rozprávky pre dospelých. V skutočnosti je peklo úrad, ktorý je tu preto, aby zlo spravodlivo trestal,"tvrdia scenáristi.

Režisér Marek Najbrt, ktorý má za sebou skúsenosti z celkom iných žánrov (Protektor, Polski film) vysvetlil svoj postoj k nakrúcaniu rozprávky takto: "Keď mi môj kamarát a spoluautor scenára Robert Geisler pred rokmi navrhol, aby sme natočili rozprávku, zdalo sa mi to absurdné. Odkedy som sa stal otcom dvoch synov, je pre mňa táto predstava logická a jednoznačne príťažlivá. Prečo sa znova nepozrieť na svet z perspektívy dieťaťa a zároveň nevyužiť svoje filmárske a životné skúsenosti na vytvorenie príbehu pre celú rodinu?"

Príbeh rozprávky zavedie diváka do pokojného mestečka, kde miestni žijú svojím bežným životom remeselníkov a sedliakov. Možno ani netušia, že všetky ich priestupky a hriechy sú starostlivo monitorované miestnou pekelnou pobočkou. Hriechy v pekle zapisuje, spravodlivo a neomylne, kúzelné pero z kohúta samotného Lucifera. Každý hriešnik má v pekle založenú vlastnú zložku a vždy, keď sa zložka zaplní, čertovské komando si nasadí kúzelné rohy aj chvost a vyrazí na povrch, aby hriešnika priviedlo do pekla.

Jedného dňa však čertovské pero prestane fungovať. Lucifer poverí doručením nového čertovského pera na pobočku trocha zmäteného čerta Bonifáca. Je to najlepšia úloha, aby sa mladý čert ostrieľal v ľudskom svete. Žiaľ, prvá Bonifácova skúsenosť v mestečku je, že mu miestny podvodník kúzelné pero ukradne. Spustí sa rad udalostí, mestečko ovládnu miestni špekulanti, lenivci a podvodníci, ktorým sa dokonca podarí uväzniť aj samotného vládcu pekiel. Ostáva už len na Bonifácovi, aby v sebe našiel odvahu a lásku, oslobodil mestečko a Lucifera a získal ruku krásnej Markétky.

V úlohe Bonifáca sa predstaví Jan Cina (herec, spevák a okrem iného víťaz súťaže Tvoja tvár má známy hlas), Markétku hrá slovenská herečka Judit Bárdos (Dom, Fair Play), Lucifera Ondřej Vetchý.

Premiéra rozprávky Čertovské pero je naplánovaná na november 2018.

Zdroj: TASR

Photo:

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.