Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Super: Čakajú nás šťastné dni plné eufórie!

Cez víkend sa podľa východných kalendárov začal rok Kohúta.

Podľa čínskej astrológie nastal v sobotu 28. januára rok Ohnivého Kohúta. Ten potrvá až do 15. februára 2018, keď "na trón" nastúpi Pes.

Nasledujúcich 12 mesiacov by sa malo niesť v znamení pracovného nasadenia, podnikania a finančných investícií. Postup v kariére si bude vyžadovať mimoriadne tvrdú prácu, poctivosť, precíznosť a trpezlivosť.

Pod vládou ambiciózneho a egoistického Kohúta by sme mali obrátiť pozornosť sami na seba, na svoje záujmy, potreby, rozvoj a uplatnenie.

Čínsky kalendár je pravdepodobne najstarší na svete. Jeho základy sú staré takmer 5-tisíc rokov. Čínsky lunárny kalendár je odvodený od pohybu Mesiaca, pretože Číňania verili v jeho moc a vplyv na pozemský život.

Čínsky nový rok, známy tiež ako Lunárny nový rok alebo Sviatok jari, pripadá každoročne na nov prvého lunárneho mesiaca, štyri až osem týždňov pred jarou. Presný dátum môže pripadnúť na ktorýkoľvek deň medzi 21. januárom a 21. februárom Gregoriánskeho kalendára. Kombinácia 12-tich zvierat (znamení) a 5-tich elementov dáva dohromady 60-ročný cyklus, v ktorom každý rok je zasvätený inej kombinácii elementu a zvieraťa.

Ohnivý Kohút sa podľa čínskej astrológie predvedie ako jeden z najvýstrednejších vládcov celého 60-ročného cyklu. Popisujú ho ako okúzľujúce, verné, spravodlivé, precízne a bystré znamenie, pre ktoré je však charakteristický aj egoizmus, ignorantstvo, chvastúnstvo a viera vo vlastnú neomylnosť. Kohút je hlásateľom úsvitu a rána, v gréckom bájosloví má schopnosť cítiť, čo sa stane v budúcnosti. Rád sa predvádza a je stredobodom pozornosti, vie očariť a zabaviť spoločnosť, avšak nevie prijať kritiku a názory iných ho nezaujímajú.

Vzhľadom na to, že sa rok 2017 bude niesť najmä v znamení práce, netreba zabúdať starať sa o svoje zdravie. Mnohí sa stretnú s veľkým stresom, ktorý môže prerásť do vážnych zdravotných problémov. V medziľudských vzťahoch budú najdôležitejšie osobné pocity a emócie jednotlivcov. Priaznivé zmeny by mohli nastať v oblasti spravodlivosti a práva. Na politickej a diplomatickej scéne sa údajne bude veľa filozofovať a fantazírovať. Rok Ohnivého Kohúta prinesie dni šťastné a plné eufórie, ale aj pokles sily a energie.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.