Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Výborný Adam Ďurica má nový album!

Jednu z 12-tich skladieb venoval aj svojej mame.

Adam Ďurica, uznávaný mladý hudobník, dvojnásobný víťaz prestížnej televíznej ankety OTO v kategórii Spevák roka a autor hitov Neľutujem a Mandolína vydáva novú platňu. Dostala názov Spolu a ponúka tucet nových skladieb vrátane hitov Spolu a Dovtedy. Nový album sa Adam chystá predstaviť aj naživo – na svojom koncertnom turné s názvom SPOLU Tour 2017.

Prvým singlom z nového albumu bola skladba Spolu. Tú Adam zverejnil ešte pred letom a nakoniec podľa nej nazval svoj štvrtý radový album aj budúcoročné turné.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Na novom albume som pracoval rok a pol od vydania albumu Mandolína. Nový album Spolu je vyzretejší hudobne aj textovo. Je to posun vpred, pri ktorom nezabúdam na mojich terajších fanúšikov. Chcem im priniesť album, ktorý budú radi počúvať,“ prezradil Adam.

Na novinke, podobne ako pri albume Mandolína, spolupracoval Adam Ďurica s viacerými producentmi. O finálny zvuk sa postaral Adamov brat Michal, ktorý celý album mastroval vo svojom štúdiu Masterpiece Studios.

Na albume sa nachádza 12 skladieb vrátane cover verzie piesne Ľudia sú schopní všetkého zo sólového albumu Ivana Táslera, ktorý vyšiel v roku 2001. Hudbu ku všetkým skladbám zložil Adam sám a všetky texty na album napísal dnes už Adamov dvorný textár Vlado Krausz. „Pri albume Spolu som chcel spievať o iných veciach. Chcel som to textovo posunúť a práve preto som sa s Vladom stretol ešte pred samotným nahrávaním a rozprávali sme sa o témach. On na vybrané témy napísal texty, ktoré som potom ja zhudobnil. Napríklad, pieseň Tvoj syn je pre moju mamu, túto tému som chcel veľmi mať na novom albume a som rád, že tam je. Takisto som venoval jednu pesničku aj mojej priateľke, ale tentoraz neprezradím, ktorá to je,“ dodal.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Nový album predstaví Adam aj na koncertnom turné SPOLU Tour 2017. So svojou kapelou na prelome mesiacov apríl a máj budúceho roku navštívi 10 slovenských a 2 české mestá. Po každom koncerte sa uskutoční aj fotogramiáda, na ktorej sa fanúšikovia budú môcť s Adamom osobne stretnúť a odfotiť.

SPOLU Tour 2017 začne koncertom 11. apríla v Prahe, o deň neskôr sa predstaví v Brne, ďalšími zastávkami budú 20. 4. Prešov, 21. 4. Košice, 22. 4. Michalovce, 25. 4. Lučenec, 26. 4. Liptovský Mikuláš, 27. 4. Banská Bystrica, 28. 4. Žilina, 29. 4. Martin, 3. 5. Bratislava a 5. 5. Trenčín.

Zdroj: teraz.sk; YouTube

Photo: hudba.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.