Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ježiško sa zapotí. Do Vianoc musí prečítať 90 tisíc listov!

Vo vianočnej pošte si deti najviac prajú hračky, legá, bábiky, živé zvieratá, hudobné nástroje a dotykové telefóny.

Ježiško dostal pred tohtoročnými Vianocami už 90.000 listov!

Na známu adresu 999 99 mu ich počas 17. ročníka Vianočnej pošty posielajú deti aj dospelí zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Zo schránky v Rajeckej Lesnej si Ježiško vyzdvihol napríklad listy z Japonska, Hongkongu, Číny, Taiwanu, Singapuru, Kazachstanu, Islandu či Macaa.

"Zo zahraničných adries prišlo až 2500 listov," prezradila hovorkyňa Slovenskej pošty (SP) Stanislava Pondelová.

Prvý slovenský list v aktuálnom ročníku Vianočnej pošty prišiel od päťročného chlapčeka, ktorý si pod vianočný stromček želá lego. Prvé listy zo zahraničia prišli Ježiškovi z ďalekého Taiwanu. V nich deti ďakujú za svoju rodinu a želajú si letenky na Slovensko. Vo vianočnej pošte si deti najviac prajú hračky, legá, bábiky, živé zvieratá, hudobné nástroje a dotykové telefóny.

Ježiško odpovedá na zahraničné listy v angličtine a na listy nevidiacim a slabozrakým deťom v Braillovom písme. Na všetky listy, na ktorých je uvedená správna spiatočná adresa, Ježiško odpovie spolu s malým darčekom.

V priebehu doterajších 16-tich rokov Vianočnej pošty prišlo na adresu Ježiška viac ako 1,4 milióna listov, v ktorých boli želania takmer z celého sveta.

Zdroj: teraz.sk

Photo: pixabay.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.