Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Hokejové majstrovstvá 2021: Slováci už poznajú svojich súperov!

Hostiť ich bude Bielorusko a Lotyšsko.

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa na budúcoročnom šampionáte predstavia v základnej A-skupine v Minsku, kde nastúpia proti Rusku, Švédsku, Česku, Švajčiarsku, Dánsku, Veľkej Británii a domácemu Bielorusku.

V B-skupine v Rige sa stretnú Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko a Kazachstan. Zloženie skupín oznámila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na svojom webe.

O nasadení do skupín rozhodoval aktuálny rebríček krajín, ktorý IIHF zverejnila pred mesiacom, a ktorý odráža výsledky reprezentačných tímov na MS a ZOH za uplynulé štyri roky.

Slovenskej reprezentácii patrí v renkingu deviate miesto s 2835-mi bodmi. Na čele je Kanada s 3470-timi bodmi. V rebríčku sú započítané aj body za MS 2020, hoci sa neuskutočnili. Pri bodovacom systéme do renkingu nemohla IIHF členským federáciám pripísať nuly. Preto vzala do úvahy nasadenie do jednotlivých turnajov v rámci MS na rok 2020 a na jeho základe pridelila body. Slováci vďaka tomu poskočili z desiatej pozície na deviatu.

Budúcoročné hokejové majstrovstvá hostia podľa plánu spoločne Bielorusko s Lotyšskom.

Sprevádza ich oficiálny slogan, ktorý znie: „Vášeň. Žiadne hranice“.

Dejiskom „slovenskej“ A-skupiny bude Minsk aréna s kapacitou 15 086 divákov. Po dianí v základnej fáze šampionátu sa v nej uskutočnia aj dva štvrťfinálové duely, oba semifinálové a rovnako oba medailové.

Lotyšská metropola Riga si zopakuje atmosféru majstrovstiev prvýkrát od roku 2006, keď organizovala turnaj prvýkrát. Hrať v nej budú tímy B-skupiny, ktoré sa predstavia v Aréne Riga s kapacitou 10 300 miest.

Oproti súperom na neodohratých MS 2020 sú v „slovenskej“ skupine iba dve zmeny, namiesto Kanady a Nemecka sa Slováci stretnú s Ruskom a Švajčiarskom.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.