Zomrela rocková legenda Meat Loaf. Jediná skladba ho dostala na vrcholy rebríčkov


Autor svetoznámej skladby I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That) zomrel vo veku 74 rokov.

Zdroj: instagram/silodrome

Marvin Lee Aday, známy pod umeleckým menom Meat Loaf, bol nielen úspešným spevákom, ale aj hercom. Správu o jeho smrti médiám v piatok potvrdil jeho manažér.

"Vieme, ako veľa znamenal pre toľkých z vás a skutočne si vážime všetku lásku a podporu, keď prežívame obdobie smútku zo straty takého inšpiratívneho umelca a krásneho muža," uviedla hudobníkova rodina vo vyhlásení.

"Dcéry Pearl a Amanda a blízki priatelia boli s ním počas posledných 24 hodín. Jeho úžasná kariéra trvala šesť desaťročí, počas ktorých predal viac ako 100 miliónov albumov po celom svete a hral vo viac ako 65 filmoch," dodala trúchliaca rodina.

Meat Loaf sa v roku 1993 celosvetovo preslávil skladbou I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That). Táto rocková balada sa dostala na prvé miesto hudobných rebríčkov v 28 krajinách.

Singel získal v Spojených štátoch platinový certifikát a stal sa prvou a jedinou hudobníkovou skladbou na prvom mieste v rebríčku Billboard Hot 100. Bol zároveň najpredávanejším singlom roku 1993 v Británii. Pieseň spevákovi priniesla aj cenu Grammy za najlepší rockový vokálny výkon.

Zdroj: TASR