Med? Pretlak? Karamel? Tieto recepty ste nám poradili na Facebooku vy. Dnes kapusta k jesennému menu


K pečenému mäsku, alebo ku kačke. Takto to robíte vy, aby bola naj!

Nie je nič horšie, ako keď sa minie kapustička, a ešte by si si dal... Urob jej vždy viac, ako si myslíš, že bude treba. O tieto recepty ste sa s nami podelili, vyskúšame ich ešte v novembri. 

Kyslá kapusta od Gabiky.

Dávam kyslú kapustu. Urobím karamel, na to cibuľu, kapustu, čierne korenie a dochutím. Je výborná. Hlavne k nej daj domácu knedľu!

Recept od Janky s výpekom. 

Bielu aj červenú robím rovnako. Opraž cibuľku, osoľ, pridaj kmín. Na to skaramelizuj kryštálový cukor. Postupne pridaj kapustu, podlej výpekom z mäsa alebo kačky, ktoré pečieš v rúre. Dus, kým nie je kapusta mäkká. 

Janka Jaja ju robí s bielym vínom.

K mäsu robím hlávkovú, buď bielu, alebo červenú. Orestujem cibuľku, pridám cukor, nové korenie, bobkový list, skaramelizujem. Pridám kapustu, opražím ju a potom podlejem bielym, alebo červeným vínom. K červenej pridávam ešte borievky. Keď sa vínko vydusí a kapusta zmäkne, okyslím octom, alebo citrónom a hotovo.

Veronika má finty na všetko. 

Do bielej kapusty dávam karamel, rascu, nové korenie. Do červenej opražím na masti jabĺčko, pridám kvapku červeného vína. Do kyslej dávam mäso! Teda vytopím mastné kúsky, a na tej masti s malými škvarkami dám cibuľku, potom kapustu a dusím s guličkami horčice, nového korenia a bobkový list. 

Do kapusty môžeš pridať napríklad slivkový lekvár, paradajkový pretlak, červenú repu, jablkový džús, med... 
My už vieme, čo budeme variť! Mňam! 

Zdroj titulnej fotky: Unsplash.com / Heather Ford