Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ak ste na diéte, tieto večere si zakážte!

Sú jedla, ktorým dávame prívlastok obľúbené. Bohužiaľ, na väčšine z nich by sme si vo večerných hodinách pochutnávať nemali!

Zima sa definitívne skončila, je čas privítať jar aj v našich šatníkoch. Ak ste to už urobili a zároveň skonštatovali, že si kvôli kilogramom navyše nemáte čo obliecť, možno nie sú jediným riešením nákupy. Stačí začať inak večerať!

5 "zakázaných" večerí:

Tradičná slovenská pochúťka, chlieb s maslom alebo s nátierkou, je v poriadku vtedy, ak ju zajeme zeleninou. Počet krajcov však treba počítať, jeden môže mať až 800 kJ. A to nie je málo!

Cestoviny alebo pizza. Ide síce o jedlá nenáročné na prípravu, o to viac nám to však neskôr spočíta naše telo. Obe totiž obsahujú veľa sacharidov, po ktorých rýchlo vyhladneme. Ak už predsa len neviete chuť na ne prekonať, nejedzte ich v reštaurácii, ale pripravte si ich doma.

Nie je šalát ako šalát. Ak obsahuje zeleninu, olivový olej, tuniaka, vajíčko, prípadne chudé mäsko, je to v poriadku. Taký, v ktorom sa nachádza majonéza alebo zemiaky, si na večeru radšej treba odpustiť.

Syry sa s diétou nekamarátia! Navyše, platí rovnica – čím chutnejší, tým menej zdravý. A zajedený pečivom, to si radšej dajte čokoládu!

Ak sa vám z obeda zvýšila knedľa a je vám ľúto ju vyhodiť, preto si ju na večeru obalíte vo vajíčku, nerobíte si dobre. Akékoľvek zvyškové jedlo je na večeru nevhodné. Samozrejme, ak práve nezhadzujete kilá do jarného oblečenia! 🙂

Zdroj: prezenu.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.