Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Adam Ďurica predstavil nový singel a videoklip!

Napriek tomu, že sa nová skladba volá Láska-Veda, nie je primárne o láske!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

"Život je strašne zvláštny, tak zvláštny, až je krásny."

Čerstvý držiteľ "hudobného" OTA a slovenský hudobník Adam Ďurica zverejnil skladbu Láska-Veda. O text novinky sa postaral Vlado Krausz, s produkciou pomáhal spevák a gitarista kapely Hex Peter "Ďuďo" Dudák. Po piesňach Neľutujem a Mandolína ide už o tretiu ukážku z očakávaného albumu, ktorý Ďurica plánuje vydať tento rok.

"Tentokrát, aj keď v názve skladby je spomenutá láska, nespievam primárne o nej, ale o živote. O tom, čo nám prináša, ako sa s nami hrá a nemazná. O tom, že niekedy je pre niekoho ľahší a inokedy naopak, ale ak máme po boku niekoho, s kým môžeme zdieľať radosť i trápenie, je vlastne krásny. Text má v sebe veľa kontrastov a protikladov a v tých je Vlado majstrom. Nepoznám nikoho, kto by dokázal lepšie vyjadriť náladu hudby, ktorú som mu poslal. S Vladovou prácou a jeho prístupom som veľmi spokojný," uviedol spevák.

Adam Ďurica nahrával základ piesne Láska-Veda v domácom štúdiu, s dokončením pomáhal spomínaný Ďuďo, ktorý s muzikantom spolupracoval aj v minulosti. "Čím viac spolu s Ďuďom robíme, tým viac ma dokáže prekvapiť. Veľmi ma teší, že keď som sa chcel po Neľutujem a Mandolíne hudobne posunúť, Ďuďo sa opäť tímovo zapojil. Mám pocit, že sa nám otvorili nové hudobné obzory a náš spoločný záber sa rozšíril," prezradil spevák.

Hudobník ponúkol k piesni aj čiernobiely videoklip, ktorý nakrúcal s režisérom Jaroslavom "Jarisom" Vaľkom v Prešove. "S Jarisom je to vždy zábava, ale zároveň každý jeden deň urobíme aj kus roboty. Natáčanie bolo pre mňa náročné kvôli tomu, že vonku bolo naozaj chladno a ešte k tomu aj mrholilo a ja som už na nakrúcanie išiel s nádchou. Čiže celé dva dni strávené na ulici mi na zdraví moc nepridali, ale za ten výsledok to stálo. Klip vyzerá výborne. Môj obľúbený záber je v kostole."

Zdroj: SITA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.