Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Dojatá Adela Banášová zosadila z trónu Zdenu Studenkovú!

Známa slovenská moderátorka získala cenu Absolútny OTO! Spolu s Marikou Gombitovou ovládli galavečer najväčšej diváckej ankety.

Pätnásty ročník televíznej ankety OTO a galavečera slovenských hviezd patril moderátorke Adele Banášovej! Hneď v úvode šou si totiž prevzala cenu v kategórii Moderátor alebo moderátorka TV programov a na záver získala aj cenu Absolútny OTO. Práve ona pritom s kolegom Matejom "Sajfom" Cifrom televíznu udalosť roka v novostavbe Slovenského národného divadla aj moderovala. Momentálne je s počtom 9 sošiek OTO v histórii tejto ankety najviac oceňovanou osobnosťou.

Sieň slávy má nového člena – Mariku Gombitovú

Obľúbená speváčka, ktorá sa na verejnosti objavuje zriedkavo, si cenu prevzala z rúk generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku a prítomné publikum jej pri tejto príležitosti venovalo standing ovation.

Cenu pre moderátora alebo moderátorku spravodajstva získal Ján Mečiar, v kategórii Redaktor/-ka TV spravodajstva zvíťazila Danica Kleinová a osobnosťou TV publicistiky sa stal Patrik Herman, ktorému diváci vyjadrujú svoju priazeň už niekoľko rokov.

Kategóriu spevákov ovládol Adam Ďurica, autor hitu Neľutujem či Mandolína, trofej pre najlepšiu speváčku získala Celeste Buckingham a hudobnou skupinou roka sa stali Fragile.

Za najobľúbenejšieho herca si hlasujúci zvolili Juraja Kemku, ktorý porazil svojich kolegov – Tomáša Maštalíra a Lukáša Latináka. Spomedzi herečiek dostala najviac hlasov Zuzana Šebová, ktorá bola zároveň príjemným prekvapením večera.

Medzi seriálmi triumfovalo Búrlivé víno, najobľúbenejším zábavným programom je Milujem Slovensko a programom roka V siedmom nebi, ktorého mentorom je moderátor Vilo Rozboril.

Prehľad víťazov a víťaziek jednotlivých kategórií ankety OTO:

Absolútny OTO: Adela Banášová

Speváčka: Celeste Buckingham Spevák: Adam Ďurica

Program roka: V siedmom nebi

Sieň slávy: Marika Gombitová

Zdroj: SITA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.