Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skladba Blurred Lines je plagiát!

Takmer 7 miliónov eur musia interpreti hitu Blurred Lines zaplatiť zosnulému Marvinovi Gayovi.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Americký spevák Robin Thicke a jeho kolega Pharrell Williams prehrali v spore o autorstvo skladby Blurred Lines s potomkami už zosnulého Marvina Gaya. Deti legendárneho interpreta tvrdia, že hit z roku 2013 kopíruje pieseň Got To Give It Up ich otca. Losangeleská súdna porota im dala za pravdu a Williams s Thickom musia rodine zaplatiť 7,3 milióna dolárov (čo je v prepočte približne 6,8 milióna eur).

"V tomto okamihu sa cítim voľná, oslobodená z reťazí Pharrella Williamsa a Robina Thicka a od všetkých klamstiev," uviedla dcéra Nona po vynesení rozsudku.

Obaja speváci nesúhlasia s rozhodnutím poroty. Autori skladby Blurred Lines, ktorá priniesla zisk viac ako 16 miliónov dolárov, sa už v roku 2013 preventívne obrátili na súd so žiadosťou o rozhodnutie, či v tomto prípade ide o plagiátorstvo. Federálny sudca ale odporučil, aby o tom rozhodol proces s porotou. Thicke tiež ponúkol potomkom hudobníka šesťcifernú sumu ako odškodné, čím sa chcel vyhnúť prípadnej žalobe. Tí však toto riešenie odmietli a v októbri žalobu podali. Zahrnuli do nej aj úryvky z rozhovorov, v ktorých sa Thicke údajne sám priznal ku skopírovaniu skladby Got To Give It Up.

Vypočujte si a sami posúďte, či si Robin Thicke pokutu zaslúžil:

Zdroj: SITA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.