Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Forbes zostavil rebríček najbohatších ľudí sveta! Slováci v ňom nie sú…

Známy finančný magazín Forbes už po 29. raz zostavil rebríček najbohatších ľudí sveta. Tento rok sa do neho dostalo rekordných 1826 mien, presne toľko miliardárov totiž žije na svete. Medzi nimi je až 290 nováčikov, z ktorých až 71 pochádza z Číny. Zaujímavosťou je, že 49 z najbohatších ľudí na svete má vek pod 40 rokov!

Na prvé miesto sa vďaka popularite počítačových technológií dostal opäť Bill Gates so 70,5 miliardami eur. Na druhé miesto sa dostal Carlos Slim Helu z Mexika, bronzová priečka patrí americkému investorovi Warrenovi Buffetovi. Do prvej desiatky najbohatších sa dostali dve ženy, na ôsmom mieste tróni Christy Waltonová, vdova po synovi zakladateľa americkej obchodnej siete Walmart. Desiatku uzatvára Liliane Bettencourtová, bohatá vďaka kozmetike značky L’Oréal. So svojím francúzskym pôvodom je iba druhou Európankou medzi top desať boháčmi.
Medzi najmladšími miliardármi, pochopiteľne, dominuje Mark Zuckerberg,
zakladateľ sociálnej siete Facebook. Patrí mu 16. priečka. Najmladším miliardárom planéty je však iba 24-ročný Evan Spiegel, spolutvorca aplikácie Snapchat.
Žiadnemu Slovákovi sa zatiaľ nepodarilo nahonobiť taký majetok, aby sa dostal medzi najbohatších ľudí sveta, no Petr Kellner z Čiech
sa s bohatstvom vo výške takmer 7,5 miliardy eur dostal na 160. miesto.

Na svoj nigérijský pôvod doplatil Aliko Dangote, ktorého majetok sa scvrkol z viac ako 22 miliárd eur na 13, a to najmä kvôli slabej mene a klesajúcemu záujmu o cement. Tešiť ho však môže, že stále je najbohatším mužom v Afrike. Menej miliardárov majú aj v Rusku, namiesto 111 z minulého roka len 88. Je to menej ako v Spojených štátoch či Číne, ale teraz už dokonca aj menej ako v Nemecku alebo Indii.

Zdroj: topky.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.