Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Smutný príbeh so šťastným koncom!

Zephany Nurse mala len 3 roky, keď ju cudzia žena uniesla z pôrodnice. Spiacej matke ju vytrhla rovno z náručia.

Dieťa, ktoré ako trojdňové uniesli priamo z pôrodnice v juhoafrickom Kapskom meste, sa jeho rodičom podarilo nájsť po takmer 18-tich rokoch!

Zephany Nurse uniesla nemenovaná žena ešte v apríli 1997, pričom ju zobrala spiacej matke priamo z náručia. Celeste a Morné Nurseovci sa však so stratou dcéry odmietli zmieriť a neustále po nej pátrali, pričom každý rok oslavovali jej narodeniny. Zephany zatiaľ žila pod iným menom len niekoľko kilometrov od svojej skutočnej rodiny, o ktorej netušila. V januári však jej mladšia biologická sestra Cassidy začala chodiť na rovnakú strednú školu ako Zephany a krátko na to si viacero spolužiakov všimlo, že dievčatá sa na seba veľmi podobajú. Tie sa potom skamarátili, a keď ich spolu videl ich otec, kontaktoval políciu. Tá na základe testov DNA potvrdila, že naozaj ide o ich unesenú dcéru. Následne preto zatkli a obžalovali z únosu a podvodu približne 50-ročnú ženu, ktorá Zephany vychovávala ako svoje jediné dieťa.

Sedemnásťročné dievča sa so svojou skutočnou matkou stretlo minulý týždeň vo štvrtok. Zatiaľ však zostáva v opatere úradov a Nurseovci nevedia, kedy sa k nim bude môcť Zephany presťahovať. "Počas všetkých tých rokov ľudia hovorili o tom, že Zephany je už mŕtva, no nikto v rodine tomu neveril. Vedeli sme, že je nažive. Každý rok sme oslavovali jej narodeniny. A teraz sa nám vrátila a my to vo veľkom oslávime," uviedla Morného sestra Shantal Berry.

Zdroj: SITA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.