Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ste čerstvo zamilovaná? Ľahšie schudnete!

Ste momentálne zamilovaná? Výborne! Práve vďaka tomu môžete zhodiť pár kilečiek.

Dámy, ktorá z vás nezhodila na začiatku nového vzťahu dve-tri kilečká len tak, celkom bez námahy? Americkí vedci zistili, že povestné „motýliky v bruchu“ nás v stave zamilovanosti robia šťastnými a navyše nám pomáhajú rýchlejšie spaľovať kalórie.
Ako je to možné? Úplne jednoducho! Zamilovaní ľudia, ktorí prežívajú extatické pocity šťastia, totiž nepotrebujú jesť toľko ako zvyčajne. Podľa najnovšej štúdie vedcov z americkej univerzity v Michigane zaľúbenci prijmú oveľa menej potravy a v prvom štádiu lásky dokonca nepotrebujú jesť takmer nič. Ak teda túžite schudnúť, hor sa do vzťahu! Už po prvých týždňoch zhodíte minimálne tri kilá.

Šťastní a zamilovaní ľudia sa teda neprejedajú a za všetko môže podľa vedcov psychika. Nadváhu u väčšiny ľudí spôsobujú nesprávny životný štýl a stres. Vedci prišli na to, že obézni ľudia sa cítia byť oveľa viac nešťastní ako štíhli. Keďže jedlo nám dokáže poskytnúť uspokojenie a dobrý pocit, v stresových situáciách sa často prejedáme. Cukry dokonca vyvolávajú v mozgu chemické procesy, ktorých výsledkom je stav podobný orgazmu. Ak trpíme pocitom nešťastia, nepochopenia a neúspechu, jedlo je prirodzeným zdrojom pozitívnych emócií v našom živote.

V tele sa však odohráva úplný opak, keď sa zamilujeme. Prirodzene prestávame cítiť hlad, myseľ zamestnáva iba objekt túžob a keď do vzťahu pribudnú aktivity v podobe bozkávania či milostných radovánok, prebytočné tuky sa znenazdajky stratia aj samé.

Zdroj: glanc.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.