Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jogové pozície v sede

Spomínate si na pružnosť, ktorú ste mali ako deti, vydržali ste sedieť na zemi a hrať sa celé hodiny bez toho, aby ste cítili nepohodlie. Až časom, neustálym sedením pri práci, či šoférovaní, si naše telá zvykli byť stuhnuté. A niečo, pre človeka tak prirodzené, ako sedenie v parku na tráve, nám u mnohých z nás začalo spôsobovať aj fyzickú bolesť, či ešte väčšiu stuhnutosť nôh, bedier aj panvy.

V Indii aj finančne dobre situované rodiny preferujú čo najmenej nábytku vo svojich domovoch. Radšej sedia, jedia či dokonca aj spia na zemi. Nie sme Indovia a naše telá rovnako nie sú naučené skrútiť sa na počkanie do lotosového sedu. Aj tak je ale na nás, koľko pohybu telu doprajeme, ako s ním budeme v rámci svojich možností pracovať, aby bolo schopné byť funkčné a vitálne do čo najvyššieho veku.

Pozície v sede, ktoré nájdete vo videu, okrem obnovenia prirodzených funkcií panvy a dolnej časti chrbta, súvisia aj s jogínskou praxou meditácie a pripravujú nás na to, aby sme neskôr boli schopní zotrvať v sede bez problémov aj dlhšiu dobu.

Namaste Adriana

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.