Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skupina Sám Sebou oslavuje krásu Slovenska piesňou Pod Tatrami

Slovenská kapela Sám Sebou prichádza s novým singlom Pod Tatrami, ktorý je symbolickou oslavou krás a jedinečnej atmosféry Slovenska. Skladba predstavuje posledný singel pred vydaním očakávaného albumu Pohoda, ktorý uzrie svetlo sveta už 14. novembra.

„Pieseň Pod Tatrami vznikala pomerne dlho. Už dlhšie sme mali v hlave myšlienku vytvoriť skladbu o našom krásnom Slovensku – a teraz je to konečne tu. Zvukovo a produkčne je trochu iná, ako sú naši fanúšikovia zvyknutí, no máme z nej skvelý pocit. Nesie príjemnú emóciu a text, ktorý chytí za srdce. Všetci v kapele máme silný vzťah k našej krajine, a preto sme na túto skladbu veľmi hrdí. Veríme, že ňou potešíme veľa Slovákov,“ hovorí Matúš Fifik.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Videoklip vznikal v srdci slovenskej prírody a svojou obrazovou poetikou podčiarkuje atmosféru skladby. O jeho realizáciu sa opäť postaral Tomáš Malejčík. „Natáčali sme v Belianskych Tatrách a na viacerých lokalitách na Spiši. Chceli sme zachytiť krásu Slovenska, folklór a všetko to, čo našu krajinu robí výnimočnou. Videoklip podľa nás krásne vysti-huje emóciu piesne. Veľmi sa z neho tešíme a ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomuto výsledku,“ dodáva kapela.

Sám Sebou v tomto roku oslavuje 15. výročie svojho fungovania, a preto nový singel nebude chýbať na ich najväčšom turné 15 ROKOV S VAMI TOUR. Singel Pod Tatrami zároveň symbolicky uzatvára obdobie príprav albumu Pohoda, ktorý kapela označuje za svoj doteraz najosobnejší a najúprimnejší. Album vychádza 14. 11. a prinesie skladby o radosti, priateľstve, vzťahoch, ale aj o chvíľach, keď človek potrebuje nájsť rovnováhu a ticho.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.