Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pri príležitosti nedožitých 85. narodenín Karla Gotta vyšli 2LP s výberom toho najlepšieho

Vydavateľstvo Supraphon vydalo v piatok 28. júna 2LP s názvom To nejlepší z nejlepšího 1964–2019 legendárneho Karla Gotta. Špeciálna kompilácia pripravená pri príležitosti maestrových nedožitých 85. narodenín je vinylovým finále jubilejného hitového projektu, ktorý bol zahájený už v roku 2019.

Dvojica nových LP platní prináša 26 starostlivo vybraných piesní, ktoré reprezentujú nezabudnuteľnú kariéru Karla Gotta. Výber zahŕňa jeho prvý hit Měsíční řeka z roku 1964 i pesničku Jdi za štěstím, ktorú Karel Gott nahral ako poslednú pred piatimi rokmi v júni 2019.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Kompilácia je oslavou jeho mimoriadneho hlasu a hitových melódií, ktoré šesť dekád definovali českú populárnu hudbu. Nový vinylový remastering dodáva zvuku čistotu a hĺbku a obal albumu, zdobený fotografiami Lenky Hatašovej, i podrobné anotácie ku každej skladbe poskytujú poslucháčom bohatý kontext.

Vzhľadom na obmedzenú stopáž dvoch LP platní je výber výrazne limitovaný. Skúsený producent Miloš Skalka, ktorý mal k dispozícii širšiu zostavu nahrávok posvätenú samotným Karlom Gottom, však zaistil, že každá pieseň na albume je skutočným klenotom.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.