Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Jana Kirschner a spevák skupiny Korben Dallas Juraj Benetin predstavili duet Na tenkom ľade

Už 1. júla sa na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch uskutoční špeciálne uvedenie filmu Vlny. Jeho režisérom a scenáristom je Jiří Mádl, ktorý na ňom pracoval vyše 10 rokov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Dobový dramatický snímok, natočený podľa príbehu reálnych ľudí, zavedie divákov do Československého rozhlasu, kde sa odohráva tvrdý boj medzi novinármi a tajnými službami. Titulnú pieseň k špionážnemu thrilleru naspievala Jana Kirschner spoločne s Jurajom Benetinom a nazýva sa Na tenkom ľade.

„Téma, o ktorom hovorí film Vlny, je veľmi dôležitá. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je to pripomienka minulosti – doby, ktorá sa už nikdy nevráti. Film je však svojim príbehom aktuálny aj dnes. Keď sa ma Wanda pýtala, či nemám nejakú skladbu, ktorú by mohla použiť do filmu, zobral som do ruky gitaru a zahral jej pár akordov vrátane základného textu, hneď sa jej to zapáčilo. Následne som pieseň pustil Janke a v obdobnom duchu, ako sme skladali skladby na posledný album Pary, sme nahrali aj pieseň Na tenkom ľade,“ priblížil vznik skladby Matúš Vallo, ktorý za skladbou stojí.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Pieseň Na tenkom ľade má okrem podmanivej melódie aj veľmi silný text, ktorý obsahuje viaceré dôležité pasáže, napríklad: „Kráčať s tými, čo idú s nami a aj s tými, čo idú proti nám“. Napísal ho opäť Matúš Vallo s Janou Kirschner a vo viacerých úrovniach ako keby nepriamo nabádal na „zmierenie“.

„Tento kúsok textu je úplne základným posolstvom celej pesničky. Pôvodne som tam mal baviť sa s tými, čo sú s nami, aj s tými, čo sú proti nám a Janka to zmenila na kráčať s tými…, prepísala text do poetickejšej formy, čo sa mi páči. Je veľmi dôležité, obzvlášť v týchto časoch, neuzatvárať sa do svojich bublín a pokúsiť sa rozprávať aj s ľuďmi, ktorí s nami možno nesúhlasia, alebo s ktorými nesúhlasíme my,“ myslí si Matúš Vallo.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.