Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Super leto s Kalim a Mirom Jarošom, ktorí odkryjú poklady Trnavy

Obľúbená letná vandrovka s Kaufland Detským festivalom je v plnom prúde a pokračuje už svojou treťou zastávkou v Trnave, kde vám aj tentoraz budú robiť spoločnosť známi interpreti.

Ste pripravení vydať sa spolu s Mirom Jarošom, Majselfom či Kalim na objavnú cestu po stopách najkrajších slovenských pokladov? Štartujeme 7. júla na Trojičnom námestí, ktoré patrí k najväčším klenotom kráľovského mesta.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Rímska ríša ovplyvnila aj dejiny Slovenska

Bavilo vás na dejepise obdobie veľkolepej Rímskej ríše? Ríše, ktorá sa na vyše tisíc rokov stala kolískou európskej civilizácie a dala svetu napríklad rímske číslice, lekársku starostlivosť, cestnú sieť, vodovody, ale aj právny systém či slávnych filozofov? Ak áno, poďte sa s nami preniesť v čase a spoznať tajomné príbehy mesta Trnavy, ktoré právom dostalo prezývku Malý Rím.

Vedeli ste, že na území dnešného Slovenska v období stredoveku bojovali a sídlili aj légie rímskeho vojska? Veru tak, a vládol im aj slávny cisár Marcus Aurelius, ktorý v prvú júlovú nedeľu program obľúbenej vandrovky „osobne“ otvorí, a odštartuje tak objavnú cestu po stopách pokladov.

Trnava ich ukrýva viac ako dosť, preto určite neobíďte Antické mestečko K- Z lásky k tradícii, kde sa priučíte umeniu drotárov, košikárov či keramikárov, ktorí tradičnými remeslami dotvárali dejiny tunajšieho regiónu. Môžete si tu vyrobiť kožené náramky, aké nosili aj Rimania alebo vyraziť vlastnú mincu. A čo tak skúsiť hod oštepom, povoziť sa na koči ťahanom koňmi alebo hľadať východ z lanového bludiska, kde na vás čakajú Minotaurus a Ariadna?

Ak by ste medzitým dostali chuť na niečo dobré, v antickej kuchyni si pripravíte vlastnú rímsku placku alebo tradičnú trnavskú lokšu. A určite ochutnajte aj špeciality K – Z lásky k tradícii, ktoré pre Kaufland  s láskou vyrábajú slovenskí dodávatelia. Veď pre maškrtné jazýčky je aj dobré jedlo vzácnym pokladom, však?

Zážitky pre malých aj veľkých

K letnej vandrovke patrí už tradične zábava s hviezdami.  O tú sa postarajú moderátori Martin Madej a Veronika Hatala, ale aj Cupi &Lupi, či duo Paci Pac, ktorí potešia najmä malých objaviteľov. Nebude chýbať miláčik detí a ich rodičov Miro Jaroš, mladé hudobné talenty z celého Slovenska v unikátnom projekte Cimbalkovo a poriadnu šou v Trnave odpáli aj Majself v spojení s Cimbal Brothers.

A čo by ste povedali na mix folklóru a hiphopu? Že to ide dokopy, vám ukáže Kali s Petrom Pannom a súborom Čarovné ostrohy, ktorí zaručene dostanú do varu každého návštevníka Trojičného námestia. Tak už viete, prečo sa sem oplatí prísť? Deň plný prekvapení a skvelých zážitkov si užijú všetky generácie.

Vandrovka trvá celé leto

Ak  je pre vás Malý Rím ďalej ako na skok, nevadí. Na objavnú cestu s Kaufland Detským festivalom sa  môžete vydať aj z pohodlia vlastnej obývačky, online na www.detskyfest.sk alebo prostredníctvom TURBO TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Obľúbená letná vandrovka, ktorú vám, ako vždy zadarmo, prináša Kaufland, pokračuje počas celých prázdnin a zastaví sa aj v ďalších mestách. Aby ste počas nej stihli s láskou k Slovensku spoznať čo najviac pokladov, o akých sa nepíše ani v učebniciach. Trnava ich pre vás odkryje 7. júla, s kým sa tam vidíme?

Zdroj: Tlačová správa
Spolupráca

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.