Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Víkend s legendou: Marika Gombitová kvôli účesu v muzikáli vstávala o štvrtej ráno…

Skvelá hudba, pekný príbeh, obľúbené hviezdy. Čo viac potrebujeme na skvelý zážitok? Hudobný film Neberte nám princeznú bol presne ten, v ktorom si človek Mariku Gombitovú ešte viac obľúbil. Trošku rozmaznaná, ale so srdcom na tom pravom mieste v ňom láskavo naťahovala Mira Žbirku, hnevala rodičov, ktorých hrali Luděk Sobota a Marie Rottrová, spievala a nakoniec hladkala deti dlaňami mamy. Film vznikol v roku 1981, premiéru mal tesne po Vianociach. Pripravili sme pre vás zopár filmových zaujímavostí.

  • Vytvorenie povestného účesu s korálkami trvalo tri hodiny a Marika Gombitová (Katka) kvôli tomu musela vstávať o štvrtej ráno.
  • V scéne, kde vychovávateľky umývajú deti, bola improvizovaná kúpeľňa z robotníckych ubytovní.
  • Režisér raz tak nakričal na detských hercov, že sa až rozplakali. Dôvodom bolo, že predčasne zjedli rožky.
  • Miro Žbirka si pesničiek texty ani nemusel pamätať, nakoľko mu ich autor hudby Dežo Ursiny z réžie predspievaval a on ich rovno aj nahrával.
  • Rekvizity trpazlikov použité v poslednej scéne pred detským domovom, sú trpaslíci z filmu Nech žijú duchovia.
  • Povestný pestrofarebný pásikový vlnený sveter, ktorý mal Miroslav Žbirka po celý čas na sebe, si chcel Miro zobrať, ale mu ho nechceli dať. Neskôr ho rozčúlilo, keď videl tento sveter v programe Ivana Mládka, kde ho poznal v jednej scénke. Následne preto požiadal produkciu, či by tento sveter mohol aspoň ešte raz vidieť ale nebolo mu vyhovené. Keď sa v Bratislave na Novej scéne hral tento muzikál, vyrobili nový identický sveter.
  • Po smrti Miroslava Žbirku sa Marika Gombitová rozlúčila so svojim filmovým aj skutočným priateľom práve fotkou z tohto muzikálu na svojom oficiálnom Facebookovom profile, ku ktorej pripísala: „Môj drahý Meky, veľmi mi budeš chýbať…
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Víkend s legendou patrí práve Marike a my pre vás okrem hudby máme aj darčeky!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.