Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Víkend s legendou: Život Mariky Gombitovej bol a stále je ako z filmu

Marika Gombitová sa narodila v Turanoch nad Ondavou neďaleko Stropkova. V ich rodine vždy milovali hudbu, jej otecko hral na husliach a v kostole na organe. Aj on krásne spieval. Marika chodila do Ľudovej školy umenia a študovala hru na klavír, vyhrávala súťaže v hraní na gitaru a najviac milovala spev. Spievať začala so svojimi bratmi ako trinásťročná v amatérskej skupine Matador.

V roku 1976 prijala ponuku Jána Lehotského pripojiť sa k jeho skupine Modus a od 1. júla sa tak stala profesionálnou speváčkou. Rok 1977 vyhrala kapela Bratislavskú lýru s piesňou Úsmev. V ďalšom ročníku súťažila Gombitová ako sólistka s piesňou Študentská láska a vyspievala zlato v domácej i medzinárodnej súťaži.

V roku 1980 si zahrala hlavnú úlohu v muzikáli Neberte nám princeznú. 30. novembra 1980 Marika Gombitová pri návrate z koncertu v Brne pri dopravnej nehode utrpela úraz chrbtice, následkom ktorého od siedmeho hrudného stavca nadol ochrnula. Napriek stavu po úraze vystúpila v nasledujúcom roku na Bratislavskej lýre a v lete 1981 nahrala svoj tretí sólový album.

Aj po nehode pokračovala v koncertovaní, vystupovala po celom Československu a štyrikrát vypredala pražskú Lucernu. Marika naspievala celkom 237 piesní a je podpísaná ako autorka hudby 66 skladieb. Dodnes sa Marike Gombitovej predalo viac než milión hudobných nosičov

Najnovšie nahrala skladbu Fantóm srdca, ktorá prišla ako jej ďalšia autorská pieseň po 24 rokoch…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vyhrajte skvelé darčeky už počas tohto víkendu!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.