Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Musíme deťom kupovať špeciálny krém na opaľovanie? Tu je odpoveď

Dermatológovia všade na svete odporúčajú opaľovacie krémy s vyššími ochrannými faktormi, a to nielen v lete. Špeciálne by sme mali dbať na to, aby ich používali naše deti. Ich pokožka je citlivejšia a jemnejšia, ľahšie sa spáli a slnko môže zanechať stopy na veľmi dlhý čas. Nikto nechce mať doma spečeného potomka, ktorý plače od bolesti… Lepšie ako to riešiť, je tomu predchádzať.

Musíme deťom kúpiť iný krém?

Absolútne nemusíme kupovať každému členovi rodiny špeciálny produkt. Najlepšie riešenie totiž podľa dermatologičky je, kúpiť ten detský prostriedok na opaľovanie pre celú rodinu. Rozdiel medzi krémom pre deti a dospelých býva minimálny, ale tie pre deti sú jemnejšie a obsahujú menej chemikálií a viac minerálov, ktoré chránia pred slnkom. Sú teda založené skôr na mechanickej ochrane a vhodný aj na citlivú pokožku.

Preštudujte si štítok so zložením a zistíte, že medzi opaľovacím krémom pre deti a dospelých nie je žiadny skutočný rozdiel. Nezabudnite sa tiež bližšie pozrieť na zloženie a dôsledne ich aplikovať každé dve hodiny, ak ste vy alebo vaše dieťa vonku…

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.