Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Cher prehovorila o úprave hlasu v hite Believe. Stalo sa tak po hádke s producentom

Cher sa v nedávnom rozhovore priblížila príbeh o tom, ako vo svojom prelomovom hite Believe z roku 1998, použila po prvý raz Auto-Tune – nástroj na úpravu hlasu. Producent Mark Taylor pôvodne nebol presvedčený o použití tejto technológie, ale Cher trvala na svojom a výsledok prekvapil všetkých, píše sa na portáli people.com. Pesnička Believe sa stala veľkým hitom a otvorila dvere pre nové využitie technológie v hudbe.

Auto-Tune v hudobnom priemysle

Auto-Tune, nástroj na úpravu výšky tónov, bol vyvinutý spoločnosťou Antares Audio Technologies v roku 1997, uvídza portál rollingstone.com.  Pôvodne bol určený na nepatrné úpravy vokálov, ale rýchlo sa stal populárnym ako efekt pre výrazné zmeny.

Cherina skladba Believe bola prvou, ktorá tento nástroj výrazne použila, čím sa technológia dostala do popredia. Odvtedy ho začali používať mnohí umelci, ako napríklad T-Pain, ktorý sa stal synonymom tohto efektu, ale aj Kanye West, Britney Spears a mnoho ďalších. Auto-Tune sa stal bežnou súčasťou modernej hudobnej produkcie, či už ako korekčný nástroj alebo ako kreatívny efekt.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.