Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Prečo mala Phoebe zo seriálu Priatelia dvojičku? Nebola to vôbec náhoda!

Phoebe Buffay, jedna z hlavných postáv v populárnom sitkome Priatelia, má sestru dvojičku menom Ursula. Ak patríte k fanúšikom tohto legendárneho seriálu, určite vám je tento fakt dobre známy. Je v tom však viac, ako by sa ti mohlo na prvý pohľad zdať. Postava Ursuly nevznikla vôbec náhodou! 

Tento zaujímavý príbehový prvok má svoje korene v praktických dôvodoch, ktoré sú spojené s iným televíznym seriálom. Ursula Buffay bola pôvodne postava z iného sitkomu s názvom Mad About You, kde ju hrávala Lisa Kudrow, rovnaká herečka, ktorá stvárňuje Phoebe.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Keď Lisa Kudrow začala hrať Phoebe v Priateľoch, tvorcovia sa rozhodli využiť fakt, že už je známa ako Ursula zo spomínaného seriálu. Rozhodli sa, že bude zábavné a zaujímavé, ak by obe postavy boli prepojené ako sestry dvojičky. Toto rozhodnutie umožnilo prepojiť tieto dva seriály a zároveň poskytlo priestor pre viaceré komické situácie v Priateľoch, kde Phoebe musela čeliť svojej menej sympatickej a menej zodpovednej dvojičke Ursule.

Seriály Priatelia a Mad About You chodili na televíznej stanici v jedno obdobie dokonca aj po sebe, čo podporilo ich vzájomnú sledovanosť. V seriáli Mad About You bola Ursula takisto čašníčkou, ktorá bola mierne nezodpovedná a zabúdala na objednávky svojich zákazníkoch. Jej postava sa však hlbšie rozvinula až počas natáčania známejšieho a populárnejšieho sitkomu.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.