Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Takto sa nacvičovali najznámejšie choreografie v Hriešnom tanci

Film Hriešny tanec sa stal ikonou nielen pre svoj príbeh, ale aj pre svoje nezabudnuteľné tanečné scény. Príprava týchto tancov bola náročná, no zároveň fascinujúca, plná intenzívneho tréningu, kreatívnych výziev a nezabudnuteľných momentov medzi hercami a tanečníkmi.

Hlavní predstavitelia, Patrick Swayze (Johnny) a Jennifer Grey (Baby), museli absolvovať dlhé hodiny tanečných tréningov, aby dosiahli dokonalú synchronizáciu a plynulosť v tanečných pohyboch. Patrick Swayze, ktorý mal tanečnú skúsenosť, sa do role ponoril naplno a jeho profesionálne skúsenosti sa prejavili v jeho energických a vášnivých pohyboch.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na filme pracoval choreograf Kenny Ortega, ktorý neskôr pracoval aj na ďalších významných tanečných filmoch. Hriešny tanec bol jeho 11. snímka, na ktorej pracoval a prezradil, že nikdy nezačal nič podobné. Zároveň priznal, že cieľom bolo vyzvať ľudí, aby išli von a tancovali.

Pozrite si, ako prebiehali nácviky legendárnych tancov. Samotní Patrick Swayze predpovedal, že ľudia budú týmto dielom ohúrení.

Filmový rozpočet bol 5 miliónov dolárov, no zárobok bol oveľa vyšší. Celosvetovo zarobil 214 miliónov dolárov a po prvý raz si ho mohli diváci pozrieť na špeciálnej premiére na Filmovom festivale v Cannes, 12. mája 1987.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.