Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Je zdravšia teplá, alebo studená voda?

Naše telo obsahuje približne 70% vody. A tú treba dopĺňať, pretože ju stále vylučujeme. Ak budeme piť dosť vody, budeme zdravší a odborníci tvrdia, že aj krajší. Naša pleť bude žiarivejšia, pohľad jasnejší, nálada lepšia. Dva litre čistej vody denne dokážu urobiť zázrak. Ale povedal vám už niekto, v akej teplote by tá voda mala byť? 

Mali by sme si dať vodu na osvieženie z chladničky? Alebo teplú, horúcu? Všetko to záleží na konkrétnom človeku a na probléme, ktorý chceme vyriešiť. Studená a teplá voda má iné účinky a my vám prezradíme aké.

Studená voda vás zobudí, naladí a spáli kalórie

Únava? Vtedy môže pomôcť práve studený pohár vody. Keď pijete studenú vodu, vaša srdcová frekvencia sa zvyšuje a uvoľňuje sa adrenalín. Ak sa vám ráno ťažko vstáva alebo sa vám popoludní drieme, dajte si do vody ľad alebo ju pite priamo z chladničky.

Studená voda k tomu aj zlepšuje náladu. Nízke teploty vo vode podporujú vylučovanie endorfínov a to v konečnom dôsledku zlepšuje náladu.
Ďalším benefitom je, že ak vypijete niečo studené, organizmus to musí najskôr zohriať. To je proces, ktorý nás stojí energiu a spaľuje kalórie.

Teplá voda uľavuje od bolesti, stimuluje trávenie a rozpúšťa toxíny

Mávate migrény alebo žalúdočné kŕče? Horúca voda rozširuje cievy, uvoľňuje svaly a nervy a znižuje krvný tlak. Bolesť zmizne oveľa rýchlejšie.
Keďže cievy sú rozšírené, metabolizmus sa zrýchľuje a telo zvláda rýchlejšie spracovať potravu. Rýchlejšie prejde črevným traktom a v kratšom čase opäť opustí telo. Teplá voda navyše detoxikuje. V čínskej medicíne sa používa ako liečivý prostriedok už celé veky. Toxíny sa ľahšie rozpúšťajú a preto nás rýchlejšie opúšťajú.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.