Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Lucie Bílá priniesla poctu Petrovi Hapkovi k jeho nedožitým 80. narodeninám

Česká diva Lucie Bílá predstavila pred pár dňami nový videoklip k piesni Hvězdy jsou jak bonbónky, ktorý je spomienkou na fenomenálnu tvorbu tohto legendárneho dua Petra Hapka a Michala Horáčka.

„Keď si Petr sadol ku svojmu vždy mizerne naladenému pianinu a s veľkou intonačnou slobodou zaspieval novú pieseň, boli to chvíle, ktoré sa tak hlboko zapisujú do emocionálnej pamäte, že menia a nanovo vytyčujú celý život. Nikdy potom, ani keď klavírny základ bol v štúdiu zahraný dokonale, a keď tú pieseň spievali školení speváci, už to na mňa tak nezapôsobilo,“  hovorí o svojom kolegovi Michal Horáček.

K novinke vznikol tiež výtvarne ladený videoklip v réžii Zbyňka Raušera. Pozrite si, čo si pripravila!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Nová pieseň v podobe singla a videoklipu Hvězdy jsou jak bonbónky vznikla ako špeciálna pocta skladateľovi Petrovi Hapkovi pri príležitosti jeho nedožitých 80. narodenín.

Ide o doposiaľ nevydanú skladbu tejto legendárnej dvojice, ktorá bola nahraná na jar tohto roka. Komornú pieseň s jasným rukopisom Hapku a Horáčka naspievala Lucie Bílá v sprievode svojich dvorných muzikantov – klaviristu Petra Maláska a gitaristu Josefa Štěpánka. Hudobným producentom je už tradične Dalibor Cidlinský jr.

„Petr Hapka bol autor, ktorý mi nesmierne chýba. Oslávil by už 80. narodeniny a ja som premýšľala nad tým, čo by mu urobilo radosť. Túto pieseň, ktorú mi kedysi dávno priniesol, som mala uloženú asi práve pre túto chvíľu,“ spomína Lucie Bílá.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.