Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čerstvý člen andělskej Siene slávy Jiří Korn oslavuje jubileum a vydáva novú pesničku

Po rockových začiatkoch v Rebels a basgitarovej epizóde v Olympiku sa Jiří Korn stal popredným predstaviteľom prvotriedneho českého popu. Jeho obdivuhodnú umeleckú dráhu chronologicky dokumentuje 20 piesní na novom výberovom 2LP s názvom To nejlepší, ktoré zachytáva to najlepšie z rokov 1971 až 2024.

Fanúšikovia nájdu na novinke pestrofarebný hudobný výber – od rytmických good-timových popevkov Yvetta či Robinson cez melodicky refrénové piesne ako Žal se odkládá alebo stepovací špeciál Hotel Ritz až po suverénny kontakt so sound & dance modernou 80. a 90. rokov v podobe Karel nese asi čajMiss Moskva a Sisyfos. Na novej kompilácii nechýba ani skladba Té, co snídá z roku 2019 a tiež tohtoročná exkluzívna novinka Vím už svý, ktorá vznikala súbežne v češtine i taliančine.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vysoká profesionalita, poctivé sledovanie a využívanie trendov, fascinujúca breakdancová fyzička, dokonalá pripravenosť na muzikálové úlohy – Jiří Korn a jeho nezameniteľný hlas a prejav sú trvalým významným solitérom českej hudobnej scény.

Marcové uvedenie Jiřího Korna do Siene slávy Českej hudobnej akadémie je dôkazom kvalít tohto špičkového univerzála, speváka a tanečníka. Nový dvoj-vinyl je zároveň pri tejto príležitosti symbolickým darčekom: Jiřímu Kornovi k jeho k významnému životnému jubileu i početnému fanklubu, ktorý našiel obľubu v jeho pestrofarebnej umeleckej tvorbe.

Po úspešnom koncerte v O2 aréne čaká Jiřího Korna trojica KORNcertov v najväčších českých mestách:

  • 1. 9. v Ostrave,
  • 8. 9. v Brne
  • 23. 9. v Kongresovom centre v Prahe

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.