Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Mladučká Dianah Kay spomína na Barbaru Haščákovú prostredníctvom coveru Keď príde láska

Minulý rok v novembri zasiahla svet slovenského a českého showbiznisu správa o predčasnej smrti speváčky Barbary Haščákovej, ktorá sa preslávila vďaka pôsobeniu v ikonickej skupine deväťdesiatych rokov MC Erik & Barbara. Úspech tohto dua presahoval hranice Slovenska aj Čiech a okrem ďalších krajín Európy je dôležité spomenúť aj veľký úspech v Japonsku.

Aj v rámci pocty talentovanej speváčky zaradila dramaturgia do zábavno-hudobnej relácie Hit roka jeden z najväčších hitov MC Erik & Barbara, ktorým je pieseň Keď príde láska. Pri hľadaní speváčky, ktorá by sa zhostila úlohy tejto piesne, padla voľba na mladú a talentovanú Dianu Kovaľovú, známu aj pod pseudonymom Dianah Kay. Jej odprezentovanie songu Keď príde láska malo samé pozitívne ohlasy, a preto sa producentská dvojica Tomáš Zubák a Peter Graus rozhodla Dianu osloviť s ponukou nahrať verziu hitu ako štúdiovú nahrávku.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Barbaru Haščákovú vnímam ako ikonu danceflooru 90. rokov. Keď ma oslovili s tým, že môžem spievať jej pieseň v spomienkovom programe Hit roka, bola som veľmi poctená,“ vyjadrila sa k nahrávke Diana a ďalej dodáva: „Aj keď som sa narodila a žila v Španielsku, jej pesničky som poznala, pretože moja mama bola jej veľkou fanúšičkou. Dodnes si pamätám, ako nám mama mojej slovenskej kamarátky prvýkrát pustila v Malage jej obľúbenú pieseň Sen od MC Erik & Barbara. A tak sme touto formou chceli oživiť spomienku na Barbaru, ktorá bude stále medzi nami tým najkrajším spôsobom – jej hlasom a skladbami“.

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.