Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako stráviť leto s deťmi? Poďte s nami na vandrovku po stopách pokladov

Ach, Slovensko naše krásne, koľko len pokladov ukrývaš! Od hradov a zámkov, cez hory, lesy, minerálne pramene, až po kultúrne dedičstvo, ktoré by nám celý svet mohol závidieť. Na objavnú cestu za tými najkrajšími klenotmi, ktoré naša domovina ponúka, vás toto leto pozýva Kaufland Detský festival.

Festival začína v nedeľu, 2. júna na Detve, kde v prírodnom amfiteátri spoločne oslávime nielen krásy a folklórne dedičstvo Podpoľania, ale aj Medzinárodný deň detí celodenným festivalovým programom – spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, dvojicou Cupi a Lupi, či Cimbalkovom. Rodičov poteší famózny Štefan Štec, či koncertná verzia muzikálu The Duchon´s.

Po stopách našich pokladov

Naše Slovensko je vskutku nádherná krajina, ale poznáte aj všetky vzácne klenoty, ktoré ukrýva? Ak nie, spoločne s Kaufland Detským festivalom ich tento rok môžete spoznávať počas celého leta. Na obľúbenej letnej vandrovke čakajú ako na malých, tak aj na veľkých, nielen dávno ukryté tajomstvá našej histórie, ale aj množstvo zábavných aktivít a naozaj hviezdny program. Objavnú cestu po stopách pokladov, ktoré ani v učebniciach nenájdete, štartujeme už 2. júna v Detve.

Najväčším klenotom Detvy  je bezpochyby folklór a tunajšia malebná príroda, a tak  sa Kaufland Detský festival 2. júna prenesie do prírodného amfiteátra, kde so svojimi  ratolesťami môžete osláviť Medzinárodný deň detí skutočne vo veľkom štýle.

Celodenným programom, ktorý sa uskutoční pod záštitou primátora Detvy, vás na javisku i vo folklórnom mestečku Z lásky k tradícii bude sprevádzať sympatická dvojica moderátorov – Veronika Hatala a Martin Madej. Okrem najobľúbenejších interpretov pre najmenších i dospelákov nebude chýbať ani Cimbalkovo, originálny program, ktorý pod taktovkou Cimbal Brothers spojil talentované deti z celého Slovenska. Aj hudba predsa patrí k našim vzácnym  klenotom – a v regióne Podpoľania, ktorý naplno žije folklórom, to platí dvojnásobne.

Majstrovstvá v jedení halušiek, aj hra na fujare

Láka vás hra na fujare či píšťalke, alebo si chcete z dreva vyrobiť vlastnú píšťalku? To všetko na vandrovke v Detve  môžete! A kto má šikovné ruky, nech vyskúša aj maľovanie tradičných detvianskych ornamentov, či vyšívanie pre Detvu typickou tupou ihlou. Ak máte doma malých maškrtníkov, prihláste ich do detských majstrovstiev v jedení bryndzových halušiek, alebo spoločne ochutnajte dobroty z produktového radu K- Z lásky k tradícii, ktorý pre obchodný reťazec Kaufland s láskou vyrábajú tí najlepší slovenskí dodávatelia.

Z lásky k Slovensku

Ak to na Podpoľanie máte ďalej ako na skok, jeho neopakovateľnú atmosféru môžete zažiť aj doma – online na detskyfest.sk, alebo prostredníctvom rodinnej káblovej televízie Turbo TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Letnú vandrovku Po stopách pokladov vám nielen na Detve, ale aj v ďalších slovenských mestách aj tento rok zadarmo prináša Kaufland. Pretože naša domovina je plná vzácnych pokladov, ktoré stoja za to, aby ste ich objavili. Z lásky k Slovensku. Vidíme sa:

  • 2. júna v Detve,
  • 30. júna v Nitre,
  • 7. júla v Trnave,
  • 18. augusta v Bardejove,
  • 1. septembra v Žiline

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.