Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

V Bratislave zaznejú legendárne hity skupiny Depeche Mode v symfonickom prevedení

Špeciálne, v deň narodením speváka Depeche Mode, Dava Gahana a po skončení ich aktuálneho turné, sa organizátori rozhodli zverejniť informácie a spustiť predaj vstupeniek na výnimočný projekt Depeche Note – Symphonic Tribute.

Nezabudnuteľný večer, v ktorom sa klasika stretne s elektronikou a symfonický orchester dodá nový rozmer najväčším hitom legendárnej skupiny Depeche Mode sa uskutoční 3. decembra 2024 v Peugeot Aréne v Bratislave. Pod dirigentskou taktovkou Adriana Kokoša sa na koncerte predstavia Slovenskí symfonici, dcéra legendárneho „depešáka“ Petra Muka, Noemi Muková, acapella skupina Voising a texty Depeche Mode v slovenskej poetickej podobe prednesie Robo Roth.

Spoločne dajú nový rozmer najväčším hitom legendárnej skupiny Depeche Mode, vrátane Enjoy the Silence, Personal Jesus a mnohých ďalších. Dirigent Adrian Kokoš, ktorý spolupracoval s Mirom Žbirkom, Jonom Andersonom a teraz sa pripravuje na vystúpenie s Brianom Mayom z Queen,  pracuje na aranžmánoch s poprednými slovenskými aranžérmi, aby spolu dali ikonickým skladbám nový symfonický rozmer a k pôvodným syntetizátorovým linkám vytvorili nové harmónie.

Multimediálnu symfonickú šou roztancuje talentovaná tanečníčka a speváčka Noemi Muková, ktorá je majsterkou sveta v umeleckom tanci. Svoje umenie predvedie v špeciálnej choreografii k symfonickej verzii skladby Dressed In Black.

Nápad uskutočniť tento ojedinelý projekt vznikol už počas covidu, ale jeho príprava trvala až doteraz. Organizátori s ním chceli počkať, kým Depeche Mode dokončí aktuálne turné. Pre fanúšikov je to príležitosť pripomenúť si hudbu Depeche Mode, pretože ďalšie turné skupiny je zatiaľ otázne.

Zdroj foto: Tlačová správa

Zdroj: Tlačová správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.