Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pozrite sa, čo si dáva každý piatok na večeru najstarší muž na svete

Pán John Tinniswood má 111 rokov a je najstarším mužom na svete. Pochádza z Veľkej Británie, je stále čiperný, má 4 vnúčatá a 3 pravnúčatá. Narodil sa v roku, v ktorom sa potopil Titanic (1912) a bol 44 rokov šťastne ženatý. Manželka mu zomrela v roku 1986. Stále je fit a do značnej miery samostatný. Dokáže vstať z postele bez pomoci, počúva rádio, zaujíma sa o diane vo svete.

Niektoré z jeho životných návykov naozaj vedú k dlhovekosti. Nefajčí a len zriedka pije alkohol. Ako sám hovorí, stále sa snaží byť šťastný. Nedrží však žiadne zdravé diéty a jedáva presne to, čo v zariadení pre dôchodcov jedávajú ostatní. Jediná neresť ktorú si dopraje je piatková večera a to je typicky britská kombinácia smaženej ryby s hranolčekmi, teda fish and chips.

Starček má aj jednoduchú radu pre ľudí, ktorí chcú žiť tak dlho ako on. „Ak príliš veľa pijete, príliš veľa jete, príliš veľa beháte, ak robíte príliš veľa čohokoľvek, v určitom bode budete trpieť,“ hovorí múdry pán, ktorému držíme palce a prajeme mu ešte veľa chutných piatkov a spokojných dní…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.