Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Roxette idú na turné. Majú novú speváčku

Legendárne duo zo Švédska, ktoré sa preslávilo hitmi ako The Look, Sleeping In My Car, It Must Have Been Love prišlo o svoju skvelú speváčku pred piatimi rokmi. Marie Fredriksson odišla do hudobného neba v roku 2019. Posledný spoločný koncert odohrali v Kapskom Meste v roku 2016 a tam sa začne aj ich nová etapa. Vo februári 2025 tam začína ich nové koncertné turné. Zatiaľ je naplánované po Austrálii, európske termíny ešte nie sú.

Per Gessle si našiel novú hudobnú partnerku, ktorá samozrejme nenahradí Marie, ale hudobne si veľmi rozumejú. Lena Philipsson sa hudbe venuje dlhé roky, dokonca reprezentovala Švédsko na Eurovízii.

„Je to všetko o mojich piesňach pre Roxette, o tomto obrovskom balíku hudby a textov, ktoré píšem už viac ako tri desaťročia. Nezakladám nové duo. Marie bude vždy nenahraditeľná. Som však skutočne šťastný, že som v Lene Philipssonovej našiel skvelý hlas a skvelú interpretku,“ vysvetľuje Gessle. Toto je nová speváčka, s ktorou bude spievať overené hity legendárnej kapely…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.