Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Kocúr s nadváhou bojoval o svoje zdravie. Pomohla špeciálna terapia

Mačky sa za posledných pár storočí zmenili. Sú na tom podobne, ako my ľudia. Prispôsobili sa nášmu životu, nemusia loviť myši a vtáčence, hladovať dlhé dni a naháňať sa po strechách, loziť po stromoch. Dokážeme im dopriať krásny život plný luxusných granuliek, nikdy nemusia mať prázdnu misku, jedia tuniaka, jahňacinku, srdiečka a spia na gauči 20 hodín denne. Ak majiteľ tento život neustráži, micka môže skončiť zle, pretože nadváha neškodí iba ľuďom, ale aj zvieratkám.

Tento ryšavý kocúr skončil v útulku potom, ako dieťa majiteľov dostalo alergiu. Ešte predtým ho ale stihli vykŕmiť na neuveriteľných 13 kíl, pri ktorých už mu začala kolabovať chrbtica. Tak sa teda v útulku rozhodli pre terapiu, ktorá najviac prekvapila samotného pacienta. Situácia bola vážna, preto bolo potrebné rýchlo konať. Mačiaka teda previezli do centra vodnej terapie. Prekvapený pacient ukázal, čo si o tom myslí. Pri plávaní v špeciálnej veste sa evidentne necíti zle.

Kocúr zostal vyrovnaný a pokojný aj vo vode. Po plávaní sa nechal spokojne osušiť a dokonca sa obzeral smerom k bazénu. Počas nasledujúcich sedení sa ukázalo, že má prirodzený talent na plávanie. Jeho značná váha mu vraj neprekáža. Tím útulku sa na jeho boj s obezitou pozerá s nádejou a verí, že len čo zhodí nadbytočné kilogramy, bude nezastaviteľný!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.